W dzisiejszym świecie panny młode nie muszą się ograniczać przy wyborze sukni ślubnej.

Nie ma żadnych rygorystycznych zasad, wszystkie panny młode mogą puścić wodze fantazji przy wyborze kreacji, fryzury i makijażu. Można eksperymentować ze stylem, kolorem i długością.

Mimo pełnej swobody wyboru, klasyczny fason sukni ślubnej od wielu lat cieszy się zainteresowaniem kobiet.

1. „Zwyczajna” suknia Meghan Markle.

W brytyjskiej rodzinie królewskiej większość panien młodych wybiera pompatyczne suknie ślubne, ale suknia Meghan Markle zaskoczyła wszystkich swoją skromnością i prostotą. Była to sukienka o klasycznym kroju, bez ozdób i z długim rękawem.

foto: laykni.com

Ale welon był niesamowity: pięciometrowy tren podążał za panną młodą po schodach kaplicy. Jedwabnymi nićmi ręcznie wyhaftowano kwiaty symbolizujące Wspólnotę Narodów i rodzinny stan Meghan.

Suknia została zaprojektowana przez Givenchy Clare Waight Keller. Mimo swej prostoty i skromności suknia kosztowała rodzinę prawie 400 tysięcy dolarów.

2. Luksusowy ślubny look Priyanki Chopry.

foto: laykni.com

Ślub piosenkarza Nicka Jonasa i indyjskiej piękności Priyanki Chopry był wydarzeniem na skalę światową. Swój ślub świętowali dwukrotnie - na dwóch kontynentach. Panna młoda miała na sobie suknię marki Ralph Lauren.

Panna młoda szła do ołtarza w półprzezroczystej sukni od Ralpha Laurena. Półprzezroczysta koronkowa suknia była wyszywana perłami, a panna młoda założyła na głowę welon o długości 20 metrów.

foto: laykni.com

Na drugą ceremonię aktorka założyła jaskrawoczerwoną suknię Sabyasachi Mukherji. Suknia w stylu indyjskim była ozdobiona klejnotami.

3. Sukienka dla księżniczki Sophie Turner.

foto: laykni.com

Sophie Turner i Joe Jonas wzięli ślub w gronie własnej rodziny. Nieco później młoda rodzina urządziła wielką uroczystość.

foto: laykni.com

Sophie wybrała na uroczystość wspaniałą białą suknię. Suknia została zaprojektowana przez dyrektora kreatywnego Louis Vuitton Nicolasa Ghesquière i była wyszywana kamieniami, koralikami i koronkami przez 10 hafciarek - zajęło to 350 godzin.

4. Odważna suknia Tiny Kunakey.

foto: laykni.com

Młoda modelka Tina Kunakey podkreśliła swoją piękną figurę suknią ślubną. Ogromny dekolt, piękna spódnica i akcent na szczupłą talię - taką suknię Vera Wang stworzyła dla panny młodej.

5. Romantyczny look Gwyneth Paltrow.

foto: laykni.com

Aktorka Gwyneth Paltrow wybrała na swój ślub delikatną koronkową suknię Valentino.

6. Elegancka sukienka Danielle Tarantino.

Wieczny kawaler Quentin Tarantino wziął ślub z piosenkarką Daniellą Pick - ta wiadomość oszołomiła cały świat. Panna młoda jest o 20 lat młodsza od swojego narzeczonego.

foto: laykni.com

Bardzo wyszukaną satynową suknię dla młodej panny stworzył izraelski projektant Dan Harel.

foto: laykni.com

7. Wyszukany strój dla Kaley Cuoco.

foto: laykni.com

Kaley Cuoco, gwiazda popularnego serialu „Teoria wielkiego podrywu”, wybrała na swój ślub delikatną suknię z jedwabnego szyfonu, która była ozdobiona haftem i kwiatami. Ekskluzywną suknię ślubną dla panny młodej stworzyła Reem Acra, której wyhaftowanie zajęło 400 godzin.

foto: laykni.com

Główne zdjęcie: laykni.com