Proponujemy obejrzeć zdjęcia z projektu fotograficznego „Pokolenia”.

foto: lemurov.net

foto: lemurov.net

Ten projekt został stworzony przez Ivettę Ivens. Jest fotografką i mieszka w Ameryce, choć urodziła się na Litwie. Rodzice dziewczyny mieszkają w jej rodzinnym kraju, a ze względu na swój napięty grafik nie może ich zbyt często odwiedzać. Jednak raz w roku Ivetta razem z mężem i dwoma synami jadą na Litwę, gdzie czekają na nią kochająca matka i ojciec.

foto: lemurov.net

foto: lemurov.net

Gdy tylko chłopcy widzą dziadków, za którymi bardzo tęsknią, zapominają o mamie i tacie i prawie cały czas spędzają ze starszym pokoleniem. Każde długo wyczekiwane spotkanie to wyjątkowe emocje, które Ivette postanowiła uwiecznić. Zdjęcia okazały się tak wzruszające, szczere i czułe, że Ivens stworzyła projekt fotograficzny o nazwie „Pokolenia”.

foto: lemurov.net

foto: lemurov.net

Fotografka zebrała zdjęcia, które wykonała w ciągu trzech miesięcy. Szczególnie podobało jej się zdjęcie taty i jego małego wnuka śpiących razem na łóżku z kotkiem. Pozostałe zdjęcia były nie mniej wzruszające i zapadające w pamięć.

foto: lemurov.net

Ivette uważa, że takie emocje są bezcenne. Ponieważ każde spotkanie jest długo wyczekiwane, dzieci i ich dziadkowie po prostu cieszą się swoim towarzystwem.

foto: lemurov.net

W ogóle nie myślą o tym, jak wyglądają w kadrze, nie pozują. To jest niesamowite!

foto: lemurov.net

Fotografka uważa, że starsze pokolenie daje dzieciom coś, czego nie mogą dać ani rodzice, ani media, ani nawet książki. To wyjątkowe doświadczenie i bezwarunkowa miłość. Choć synowie Ivetty są jeszcze bardzo mali, to już na intuicyjnym, podświadomym poziomie rozumieją jak bardzo ważna jest komunikacja z dziadkami, dlatego starają się spędzać z nimi jak najwięcej czasu i cieszą się każdą wspólnie spędzoną chwilą.

foto: lemurov.net

Spójrzcie na te zdjęcia! Są naprawdę wzruszające i szczere.

Główne zdjęcie: lemurov.net