Najważniejszymi rzeczami, jakie masz w życiu, są twój czas i energia, ponieważ nie masz tego zbyt dużo. Kiedy zdasz sobie z tego sprawę, zaczynasz rozumieć, dlaczego jesteś taki zdenerwowany, spędzając czas z ludźmi, którzy kradną twoją energię...”.

Jeden z najbardziej szanowanych aktorów Hollywood, jeden z ulubieńców brytyjskiej królowej, niesamowicie charyzmatyczny Anthony Hopkins. Ma już 80 lat, ale wciąż potrafi w sobie rozkochać. Hopkins od dłuższego czasu nie musi niczego udowadniać. Właściwie tego nie robi, tylko dzieli się swoją mądrością życiową.

Najważniejszymi rzeczami, jakie masz w życiu, są twój czas i energia, ponieważ nie masz tego zbyt dużo. Kiedy zdasz sobie z tego sprawę, zaczynasz rozumieć, dlaczego jesteś taki zdenerwowany, spędzając czas z ludźmi, którzy kradną twoją energię.

Kiedy zaczniesz walczyć o radosne, ciekawe życie, nie wszyscy będą chcieli pójść za tobą. Oznacza to, że musisz odpuścić ludzi, którzy nie są gotowi, by ci towarzyszyć.

Prawda jest taka, że nie jesteś dla wszystkich i nie każdy jest dla Ciebie.

Odpuść ludzi, którzy nie są gotowi, by cię kochać. To najtrudniejsza i najważniejsza rzecz, jaką musisz zrobić w życiu. Przestań prowadzić trudne rozmowy z ludźmi, którzy nie chcą się zmienić. Przestań spędzać czas z ludźmi, którzy nie są zainteresowani twoim istnieniem.

Wiem, że instynkt każe Ci robić wszystko, aby uzyskać akceptację innych, ale to kradnie Twój czas, energię, zdrowie psychiczne i fizyczne.

Są ludzie, których nie powinno być w twoim życiu.

Zrób ze swojego życia bezpieczną przystań, do której wpuszczasz tylko niektórych ludzi. Nie jesteś odpowiedzialny za przekonanie ludzi, aby się zmienili i stali lepszą wersją siebie. To nie należy do twoich zadań.

Twoim jedynym obowiązkiem jest uświadomienie sobie, że jesteś kowalem własnego losu. Zasługujesz na prawdziwą przyjaźń, zaangażowanie i prawdziwą miłość.

Główne zdjęcie: podumay.info