Dzisiaj nasze 20-letnie małżeństwo właśnie się zakończyło. Szczerze mówiąc, wciąż w to nie wierzę. Kiedy kilka miesięcy temu podjęliśmy wspólną decyzję o rozstaniu, czułem się tak jakby świat się zawalił.

Byłem przerażony tym, jak będzie wyglądało moje życie bez Ciebie. Przez tyle lat byłaś dla mnie bliską osobą, której ufałem. Bardzo wiele Ci zawdzięczam. Tak wiele zawdzięczam Ci przez te ostatnie 20 lat. Dlatego pomyślałem, że powinnaś o tym wiedzieć w tym pierwszym dniu, gdy rozpoczynasz nowy etap w życiu.

Zasługujesz na nagrodę za to, że wytrzymałaś ze mną 20 lat, wiedząc, jakim człowiekiem jestem. Oboje wiemy, że nie jest łatwo mnie kochać. Jestem bardzo aktywny, zbyt mało śpię, dużo żartuję i często się mylę. Wziąłem na siebie zbyt wiele, by gonić za marzeniami. To było trudne dla Ciebie. Zbyt późno zrozumiałem, że wiele z moich pasji stało się dla Ciebie istnym koszmarem. Moje życie polega na dążeniu do nowych rzeczy i snuciu śmiałych planów. Wyobraź sobie pokój wypchany materiałami wybuchowymi... Bardzo często siedzę w tym pokoju i bawię się zapałkami. Ale ty zawsze byłaś gotowa podążać za mną, gdziekolwiek bym cię zabrał, i byłaś bardzo spokojna i cierpliwa. Teraz zdaję sobie sprawę, że moje przyzwyczajenia wpłynęły na tych, których kocham. Jest mi z tego powodu naprawdę przykro.

Statystycznie rzecz biorąc to była dobra decyzja. Oboje wiemy, że 50% małżeństw kończy się rozwodem... a drugie 50% śmiercią! Zatem uniknęliśmy najgorszego.

Jesteś niesamowitą matką. Twoja życzliwość i miłość do naszych dzieci jest chyba najpiękniejszą cechą w tobie. Jesteś wzorem do naśladowania.

Chcę, żebyś była szczęśliwa. Zasługujesz na to, aby być szczęśliwa. Wyjście za mąż oznacza dobrowolne oddanie się w niewolę, co często okazuje się w rzeczywistości koszmarem. Szczerze mówiąc, cieszę się, że nie musisz się już z tym męczyć. Zasługujesz na spokojne życie i cieszę się, że to zrozumiałaś.

Tak w ramach przypomnienia: jeszcze raz bym się z Tobą ożenił... nawet gdybym wiedział jak to się skończy. Tak, mamy trójkę wspaniałych dzieci, ale nawet gdybyśmy ich nie mieli... nadal wybrałbym ciebie. Dzięki tobie jestem lepszą wersją siebie. Nie mogę sobie wyobrazić mojego życia bez ciebie.

Tacy ludzie jak ty żyją dłużej niż wszyscy inni. Niech śmierć będzie niespodzianką, gdy przyjdzie do ciebie, ale zanim to nastąpi, ciesz się z powodu długowieczności.

Nie możesz sprawić, że przestanę cię kochać. Próbowałem przekonać siebie, żeby cię nienawidzić, ale to nie zadziałało. Jesteś po prostu zbyt dobrą osobą. Jedyną rzeczą, która mnie zaskoczyła, jeśli chodzi o nas, było to, jak szybko i łatwo staliśmy się przyjaciółmi. To tak jakbyśmy wrócili do tego, od czego zaczęliśmy. Dlatego cieszę się, że kończymy nasz związek jako przyjaciele. Uwielbiam to, że nadal rozmawiamy o naszych dzieciach, życiu, planach, filmach, muzyce.

Zawsze będę służyć pomocą w każdej sytuacji. Uwielbiam to, że się uczysz i odkrywasz swoje pasje i pragnienia. Zawsze będę przy Tobie, jeśli będziesz potrzebować pomocy... ponieważ jestem Twoim fanem. Zawsze będę.

Nasz rozwód nauczył mnie jednego: gdybym wiedział, że to się skończy po 20 latach, robiłbym więcej brzuszków. Chodzenie na randki będzie fajną przygodą - mój przyjaciel zarejestrował mnie na Tinderze.

Nie jestem głupi i rozumiem, że taka kobieta jak ty nie będzie sama. Łatwo jest się w tobie zakochać. Chcę, żebyś wiedziała, że zaakceptuję mężczyznę, w którym się zakochasz. Bez wątpienia będę się z nim przyjaźnić i zawstydzać go opowieściami o naszej przeszłości.

To zabrzmi głupio, ale chcę być twoim przyjacielem. Jestem zaszczycony, że mogłem być z tobą przez 20 lat. Jestem zaszczycony, że mogę być twoim najlepszym przyjacielem do końca życia.

Z całego serca,

Twój były mąż.

Główne zdjęcie: zerkalo.cc