Dziś porozmawiamy o jednej z najpiękniejszych i najbardziej niezwykłych par Hollywood. Penelope Cruz i Javier Bardem od wielu lat zachwycają fanów swoim silnym i niesamowitym związkiem małżeńskim. Niewiele osób wie, ale znanym aktorom zajęło 15 lat zanim zdali sobie sprawę, że są dla siebie stworzeni.

Jak Penelope Cruz i Javier Bardem się poznali

Aktorzy poznali się w 1992 roku podczas kręcenia filmu „Szynka, szynka” hiszpańskiego reżysera Bigasa Luny. Dla Penelope była to pierwsza rola w jej życiu i dziewczyna miała spore obawy. Ponadto miała zaledwie 16 lat.

Zgodnie z fabułą filmu Bardem próbował zdobyć serce czarnowłosej piękności. Jednak poza planem był profesjonalistą i nie było żadnego romansu między nim a Penelopą. Partnerzy dobrze się ze sobą dogadywali, ale nie mogli sobie nawet wyobrazić, że kiedykolwiek będą razem.

Ścieżki życiowe rozeszły się

Kiedy Cruz miała 20 lat przeprowadziła się do Nowego Jorku, aby uczyć się angielskiego i baletu. Równolegle Penelope i Javier nadal rozwijali swoje umiejętności aktorskie i kontynuowali kariery.

Cruz szybko zyskuje na popularności i zaczyna spotykać się z Tomem Cruisem. Dziewczyna spotkała legendarnego aktora na planie filmu „Vanilla Sky”. W tym czasie Javier dostaje główną rolę w filmie „To nie jest kraj dla starych ludzi”.

Woody Allen jako Kupidyn, ślub i dzieci

Od pierwszego spotkania Penelope Cruz i Javiera Bardema minęło 15 lat. Ale los zdecydował, że nadszedł czas, aby znów się spotkali. Aktorzy znaleźli się razem na planie w filmie Woody'ego Allena „Vicky Cristina Barcelona”.

Bardem przyznał później, że zakochał się w tym, jak namiętnie i zmysłowo Penelope grała swoją bohaterkę. Aktor postanowił wyznać swoje uczucia i okazało się, że on też nie był jej obojętny.

View this post on Instagram

Aussi glamour à la scène que discret à la ville, le couple Cruz-Bardem est emblématique du cinéma espagnol d'aujourd'hui, voire du cinéma tout court. Si Pénélope et Javier se sont rencontrés en 1992 sur le tournage de Jamòn Jamòn, c'est quinze ans plus tard, sur celui de Vicky Cristina Barcelona que tout a vraiment commencé. Tourné essentiellement à Barcelone et Oviedo, ce film de Woody Allen permit également à Pénélope Cruz de remporter l'Oscar de la meilleure actrice en 2009. Nul doute qu'il gardera toujours pour elle une saveur particulière... _______________________ 🇪🇸 _______________________ #vickycristina #spanishactors #comediedramatique #glamourcouple #tournagedefilm #cinemaespagnol #actriceespagnole #carnetsmediterraneens #coupleglamour #acteurespagnol #coupledacteurs #quandtoutacommence #cruzbardem #penelopejavier #penelopeetjavier

A post shared by Carnets Méditerranéens ® (@carnetsmediterraneens) on

Wiadomo, że Penelope Cruz i Javier Bardem potajemnie zorganizowali ceremonię ślubną na osobistej wyspie Johnny'ego Deppa. Para wychowuje teraz dwoje dzieci - Leo i Luna. Gwiazdy prowadzą szczęśliwe życie rodzinne i nikt z zewnątrz nie ma do niego wstępu.

Główne zdjęcie: vazhnoznat.com