Joan Collins - brytyjska aktorka, producentka, pisarka i publicystka - 23 maja 2020 roku skończyła 87 lat. To ona dostała rolę Alexis w kultowym serialu telewizyjnym „Dynastia”. I to właśnie ta aktorka stała się kiedyś godnym konkurentem dla Elizabeth Taylor i samej Marilyn Monroe.

Joan jest nie tylko bardzo utalentowana w swoim zawodzie, ale jest też niesamowicie piękna. Prawdę mówiąc, aktorka wygląda świetnie po osiemdziesiątce.

View this post on Instagram

Must try to put best face forward in spite of #Quarantine

A post shared by Joan Collins (@joancollinsdbe) on

Dzieciństwo i droga do sławy

Joan urodziła się w 1933 roku w Wielkiej Brytanii. Matka przyszłej światowej sławy gwiazdy pracowała jako choreograf, a jej ojciec jako agent artystyczny. Był bezpośrednio związany ze światem teatru. W rezultacie aktorka od dzieciństwa marzyła o karierze artystycznej.

View this post on Instagram

For the birds!

A post shared by Joan Collins (@joancollinsdbe) on

I choć młodość Joan Collins przypada na lata II wojny światowej, tragedia nie dotknęła jej rodziny. Artystka chodziła do francusko-holenderskiej szkoły, a następnie wstąpiła do Królewskiej Akademii Sztuki Dramatycznej.

Kariera filmowa Joan Collins

Debiut filmowy Joan miał miejsce w filmie o Lady Godivie. Po nakręceniu filmu młoda i utalentowana dziewczyna została zauważona przez reżyserów. A propozycjom nie było końca. Stopniowo aktorka staje się poszukiwana i rozpoznawalna.

Kariera filmowa Joan zaczęła podupadać w 1963 roku, kiedy kobieta została matką. Nie złamało to jednak zdeterminowanej kobiety. Aktorka powróciła do swoich dawnych sukcesów. Szczególnie udany był serial „Dynastia” z jej udziałem.

Dzięki „Dynastii” nazwisko Joan Collins pojawiło się na Hollywood Walk of Fame, a aktorka została również uhonorowana prestiżową nagrodą Złotego Globu. W 2015 roku gwiazda otrzymała Order Imperium Brytyjskiego.

Życie osobiste

View this post on Instagram

Praying for this nightmare to end #Coronavirus

A post shared by Joan Collins (@joancollinsdbe) on

W całym swoim życiu słynna aktorka wyszła za mąż pięć razy. Jej niesamowita charyzma, kobiecość i nienaganna uroda doprowadzały mężczyzn do szaleństwa. Nic dziwnego, że ostatni mąż gwiazdy filmowej Percy Gibson jest o 32 lata młodszy od wybranki. Joan wyszła za Percy'ego w 2002 roku i od tamtej pory cieszy się szczęśliwym życiem małżeńskim.

Główne zdjęcie: vazhnoznat.com