Ech, Conan Barbarzyńca! Były chwile! Schwarzenegger jest wciąż młody, a Amazonka Grace Jones ma zaledwie 36 lat.

Jednak od 1984 roku minęło 36 lat, a Grace Jones stała się 2 razy starsza. Jak ta kobieta się zmieniła i jaki był jej los?

Młodość

foto: google

Beverly Grace Jones urodziła się 19 maja 1948 roku na Jamajce. Jej ojciec był szkolnym katechetą, a matka politykiem. Grace miała również 3 braci i 1 siostrę. Dzieci były wychowywane przez dziadków, podczas gdy ich rodzice pracowali w Stanach Zjednoczonych.

Ojciec Grace był bardzo surowy z religijnego punktu widzenia i wychowywał dzieci zgodnie z chrześcijańskimi kanonami. Beverly wraz z braćmi i siostrą trzy razy w tygodniu chodziła do kościoła, obchodziła posty i uczęszczała do szkółki niedzielnej.

Po osiągnięciu pełnoletności Grace podpisuje kontrakt z agencją Wilhelmina Modeling i przenosi się do Nowego Jorku.

foto: google

Tak z nieśmiałej dziewczyny, która miała tylko jednego przyjaciela w szkole, Grace staje się modelką. Jej atletyczna sylwetka odegrała tutaj ważną rolę: od dzieciństwa aktywnie uprawiała sport. I chociaż jej rówieśnicy nazywali ją „chudym patykiem”, ostatecznie to ona zdobyła światową popularność.

Droga do sukcesu

W 1970 Grace Jones przeniosła się do Paryża. 22-letnia dziewczyka została zauważona przez największych projektantów mody w Europie: Yves Saint Laurent, Claude Montana i Kenzo Takada zapraszali ją do występów na pokazach mody. Androgyniczny wygląd Grace przyciąga wielu. Pojawia się na okładkach magazynów Elle, Vogue, Stern.

foto: google

W 1977 roku wydała swój pierwszy album z muzyką disco. Potem zaczyna eksperymentować z innymi stylami muzycznymi: rockiem i reggae. W 1980 roku ukazał się jej drugi album Warm Leatherette, który zebrał pozytywne recenzje krytyków. A w 1981 roku ukazała się trzecia płyta: Nightclubbing, która czyniła ją światową gwiazdą.

foto: google

Równolegle z karierą muzyczną wystąpiła w filmach. Dziewczyna otrzymała małe epizodyczne role już w latach 1973-1975 w „War of Gordon” i „Take Care of Your Eyes”.

W 1981 roku ukazał się film akcji "Deadly Vengeance", w którym zagrała dziewczynę Slicka, a w 1984 wraz ze Schwarzeneggerem dostała jedną z głównych ról w filmie akcji "Conan Niszczyciel".

foto: google

Lata 90-te i początek 2000-tych

Grace nadal występuje w filmach. Pojawiaja się filmy z jej udziałem:

  • komedia z Eddiem Murphym „Boomerang” (1992),

  • komediowy film akcji z Hulkiem Hoganem „Wyspa McKinsey” (1998),

  • serial telewizyjny „Władca zwierząt” (1992-2002)

  • dramat dokumentalny „Chelsea on the Rocks” (2008)

I wiele innych. W sumie Grace Jones zagrała w 18 filmach, nie licząc filmów biograficznych o jej życiu. Grała głównie role drugoplanowe, ale dostawała też główne role.

Ale główną działalnością Grace jest nadal muzyka. Wydała 12 albumów i wywarła silny wpływ na muzykę współczesną. Dzięki jej pracy zainspirowali się tacy muzycy i zespoły jak Massive Attack, Todd Terje, Gorillaz, Hot Chip czy LCD Soundsystem.

Co dzieje się z nią dzisiaj

foto: google

Kobieta wydała swój ostatni album – Hurricane - w 2008 roku Został ogólnie dobrze przyjęty przez krytyków, ale nie odniósł tak wybuchowego sukcesu jak Nightclubbing. Ostatni film fabularny z jej udziałem ukazał się także w 2008 roku.

Po 2009 roku nie występuje już w filmach, zajmuje się głównie przedstawieniami scenicznymi. Nie ukazało się nowych kompozycji. Ale w 2015 roku napisała książkę pamiętników pt. „I’ll Never Write My Memories”.

Podczas swojego długiego i pełnego wydarzeń życia spotykała się z Dolphem Lungrenem i aktorem Svenem-Ole Thorsenem, była żoną producenta Chrisa Stanleya i ochroniarza Atili Altonbey. Z fotografem Jean-Paulem Goudą ma syna Paula.

foto: google

Dziś można ją już nazwać babcią: Grace niedawno skończyła 72 lata, ale nadal wygląda niesamowicie jak na swój wiek! Ma 226 000 obserwujących na Instagramie i dziś wygląda tak:

foto: google

Główne zdjęcie: google.com