Gwiazda Hollywood, osobowość telewizyjna - Sherilyn Fenn nigdy nie zdobyła żadnej z prestiżowych amerykańskich nagród filmowych, ale to nie przeszkodziło jej stać się ikoną piękna Hollywood i symbolem seksu lat 90. Tajemnicze spojrzenie i uderzający wygląd sprawiły, że była pożądana na planie filmowym - aktorka nadal aktywnie występuje w filmach.

foto: google

Kariera Sherilyn Fenn

Po raz pierwszy dziewczyna została zaproszona na nagrania w 1984 roku. Filmy „Out of Control”, „Silence of the Heart” spotkały się z dobrą oceną krytyków i zostały ciepło przyjęte przez publiczność. Popularność filmów z jej udziałem wynikała z niesamowitego piękna młodej dziewczyny.

foto: google

Po premierze filmu kategorii 18+ „Two Moons Junction”, która okazała się wielkim sukcesem, aktorka została zaproszona do udziału w serialu „Twin Peaks”.

foto: google

Znakiem rozpoznawczym aktorki w tym filmie była scena, w której aktorka, zgodnie z planem reżysera, musiała zawiązać w ustach wiśniowy węzeł. Następnie ten odcinek był aktywnie omawiany w amerykańskiej telewizji, wiele gwiazd próbowało powtórzyć tę sztuczkę. Ale tylko Sheryl mogła zrobić to luksusowo, elegancko i seksownie.

W 1990 roku zagrała w melodramacie „Wild at Heart”. Film otrzymał Złotą Palmę na festiwalu w Cannes. W 1995 roku Sheryl została zaproszona do nakręcenia autobiograficznego filmu o życiu Elizabeth Taylor. Reżyserka filmu dostrzegła w aktorce zewnętrzne podobieństwo do światowej gwiazdy. Partnerami filmu byli znani aktorzy z Hollywood - Billy Bob Thornton, Nicholas Cage, Johnny Depp, Ryan Gosling.

foto: google

Co roku na ekranach pojawiały się nowe seriale i filmy z jej udziałem. Producenci porównywali urok dziewczyny do Marilyn Monroe, okrągłą, owalną twarz do Vivien Leigh, Elizabeth Taylor. Porcelanowa skóra na tle bujnych ciemnych włosów, niesamowity łuk brwi, pieprzyk przy lewym oku sprawił, że wyglądała wyjątkowo i pożądana w każdym hollywoodzkim projekcie filmowym.

foto: google

Życie rodzinne i osobiste

Oczywiste jest, że taka piękna kobieta nie mogła nie podobać się mężczyznom. Pierwszy znaczący romans Sheryl był z amerykańskim muzykiem Princem.

Johnny Depp został partnerem Cheryl na planie krótkometrażowego filmu „Dummies”. Według słów aktorki stał się jej pierwszą prawdziwą miłością. Wtedy Johnny nie był jeszcze sławnym aktorem. Burzliwy romans trwał 3 lata i zaplanowano nawet zaręczyny, ale z nieznanych przyczyn zostały zerwane.

foto: google

W 1994 roku, podczas kręcenia „Three of Hearts”, Fenn poznała nową miłość - gitarzystę Tullouse’a Hollidaya. Para pobrała się i urodziła syna Milesa Maximillina Hollidaya, który dziś jest odnoszącym sukcesy artystą i aktorem.

W 2007 roku aktorka z Dylanem Stewartem urodziła drugiego syna - Christiana Jamesa. Na tle trwających nagrań aktorka dobrze czuje się w roli matki i w każdej wolnej chwili stara się przebywać z rodziną.

foto: google

Podczas swojej kariery aktorskiej Cheryl zagrała w ponad 120 filmach, w tym w znanych serialach telewizyjnych, produkcjach telewizyjnych, melodramatach, thrillerach i horrorach. Ale przeszła do historii jako gwiazda serialu telewizyjnego „Miasteczko Twin Peaks”, w którym pokazała świetny numer taneczny i trik z wisienką.

foto: google

W tej chwili starsza aktorka wygląda świetnie, wciąż jest pożądana na planie, o czym świadczy bogata filmografia. Tylko w 2020 roku ukazały się dwa filmy z udziałem Cheryl - „Little America”, „Shooting Heroin”.

foto: google

Główne zdjęcie: google.com