Aktorkę Umę Thurman zauważyliśmy dopiero po filmach „Pulp Fiction” i „Kill Bill”. Jednak jeszcze przed okresem bycia muzą Quentina Tarantino ta gwiazda filmowa miała bardzo ciekawe, ale mało znane role.

foto: google

Zacznijmy od samego początku. Uma urodziła się w 1970 roku w nietypowej rodzinie. Jej ojciec jest byłym mnichem buddyjskim, specjalistą od religii Wschodu. Jej matka to baronowa, była modelka, której udało się zostać hipisem, a później psychoterapeutką.

Uma Karuna Thurman – imię zostało nadane na cześć hinduskiej bogini Umy i oznacza „obdarzanie błogością”. Przez długi czas dziewczyna mieszkała z rodzicami w Indiach (w wywiadzie wciąż mówi, że kiedy jest w Indiach, czuje się jak w domu, bo to były lata kształtujące jej życie).

Po powrocie z zagranicy rozpoczęła studia na Uniwersytecie Bostońskim, a następnie przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie została modelką w wieku 16 lat. W wieku 17 lat Uma zapisała się na zajęcia aktorskie i zaczęła chodzić na castingi aktorskie.

Jej pierwszy występ na dużym ekranie – „Johnny Be Good” (1988).

foto: google

Source: youtube.com

Zauważcie, że już od 16 roku życia zaczął się temat dużych stóp Umy. Podobno to właśnie ta scena zmieniła życie zawodowe aktorki: podobno zauważył ją w tej scenie Quentin Tarantino i po 5 latach zaprosił ją do zagrania w filmie „Pulp Fiction”.

W 1988 roku Uma zagrała epizodyczną rolę w filmie science fiction Terry'ego Gilliama „Przygody barona Munchausena”, gdzie w ekranowym wcieleniu Botticellego „Narodzin Wenus” to właśnie Uma zagrała Wenus:

foto: google

W wieku 18 lat Thurman zagrała w filmie „Niebezpieczne związki” (1988), gdzie zagrała młodą uwodzicielkę Cecylji de Volange, która właśnie przekroczyła próg klasztoru.

Oto ciekawy wywiad z tamtych lat z młodą aktorką:

Source: youtube.com

Jednak prawdziwa sława przyszła do Umy po filmie „Henry i June” (1990), w którym zagrała żonę pisarza Henry'ego Millera. Film, który zadziwiał swoją szczerością, otrzymał ograniczenia wiekowe. I były ku temu powody!

foto: google

A dalej już wiecie... Od 1994 roku Uma Thurman stała się ikoną stylu Hollywood i prawdziwą legendą.

Jedna z najbardziej znanych scen filmowych, której nie było sposobu nie zobaczyć chociaż raz w życiu.

Source: youtube.com

Potem przyszła światowa sława Umy, najlepsze role, wywiady.

Source: youtube.com

Wszystkie początkowe role aktorki były w rzeczywistości bardzo kontrowersyjne, skandaliczne, szokujące, prowadzące do wybuchu emocji. Najwyraźniej w Hollywood nie ma innego sposobu na przebicie się na szczyt popularności. Wszystko kręci się wokół fatalnego uroku tej młodej kobiety. Taka jest postać Umy: super gorąca, figlarna, a jednocześnie nieśmiała, doprowadza mężczyzn do szaleństwa swoim wyglądem i zachowaniem.

P.S. Ciekawe, co teraz słychać u Umy Thurman. Rzućmy okiem na jej Instagram – umathurman.

foto: google

foto: google

foto: google

foto: google

Główne zdjęcie: google.com