Z jaką przyjemnością w latach 80-tych i niejednokrotnie oglądaliśmy przygodową akcję „Krokodyl Dandee”. Pamiętam głównego bohatera australijskiego filmu, który przypadkowo trafił do Nowego Jorku. I piękną Amerykankę Sue Charlton, która trafiła do Australii. Film wyglądało się na jednym tchu.

W tym roku niepowtarzalna blondynka, zapamiętana przez świat z filmu „Krokodyl Dundee”, skończyła 62 lata. W tym czasie aktorka wyszła za mąż, urodziła dziecko i zerwała z mężem-gwiazdą. Ale po kolei.

foto: google

Dzieciństwo i kariera filmowa

Linda Kozlowski urodziła się w Connecticut w USA w 1958 roku, rodzice dziewczynki są obywatelami Ameryki, z narodowości są Polakami. Dzieciństwo Lindy nie wyróżniało się niczym szczególnym, ożywione jedynie przez jej miłość do śpiewu.

Po ukończeniu szkoły uczyła się śpiewu operowego, a po studiach śpiewała na Broadwayu.

foto: google

Linda została zaproszona do zagrania w Australii w roli amerykańskiej dziennikarki, zyskała popularność wraz z rolą Sue Charlton.

Urocza blondynka na tle zachwycających australijskich widoków, ekscytujących przygód i linii miłosnej - film nie pozostawił widzów obojętnymi. „Krokodyl Dundee” został liderem dystrybucji kasowej w Australii i na świecie, a aktorka została nominowana do Złotego Globu dla najlepszej aktorki.

foto: google

Z australijskim aktorem Paulem Hoganem, jak to często bywa na planie, aktorka rozpoczęła historię miłosną. Więcej na ten temat trochę dalej.

Później Linda zagrała Sue w sequelu „Krokodyla Dundee”, a popularność filmu niewiele odbiegała od pierwszej części, a 13 lat później, w 2001 roku, ukazała się ostatnia część trylogii.

foto: google

Ucieleśniając niezapomniany obraz, piękna blondynka nie brała już udziału w epizodycznych rolach. Zagrała w siedmiu kolejnych filmach i zakończyła karierę w 2001 roku.

Życie osobiste i miłość

Nic nie wiadomo o pierwszym małżeństwie Lindy, z wyjątkiem tego, że przyszła celebrytka wyszła za mąż i rozwiodła się w młodości. Ale drugi mąż był głównym bohaterem ich wspólnej sagi o „Krokodylu” Dundee - Paul Hogan. Romantyczny związek przerodził się w silne uczucia.

foto: google

foto: google

Dla szczupłej blondynki, Hogan rozstał się z Noeline Edwards, matką ich pięciorga dzieci. Paul i Linda pobrali się, para ma syna, którego nazwali Chance.

Para była razem 23 lata, aż Linda złożyła pozew o rozwód. Nieoficjalnym powodem separacji była różnica wieku i ciągłe machinacje Noeline, ale prawda pozostała tajemnicą.

foto: google

W chwili rozwodu Chance miał 15 lat, a byli małżonkowie podzielili opiekę po równo. Chłopiec zdecydował się zamieszkać w domu swojego ojca, ale ma doskonałe relacje z matką.

Po rozwodzie Linda, otrzymawszy odszkodowanie od byłego męża, kupiła trzy plaże w Wenecji i postanowiła rozpocząć biznes. Porwana pracą w turystyce, spotkała Marokańczyka Moulaya Hafida Babę.

foto: google

Wszedł do jej życia jako partner w biznesie plażowym, a później został nowym wybrankiem.

Jak wygląda Linda teraz

Kozlowski jest zadowolona ze swojego nowego życia, utrzymuje kontakt z byłym mężem i regularnie widuje się z synem.

foto: google

Mimo swojego wieku Linda wygląda atrakcyjnie. Aktorka dba o swój wygląd i nadąża za modą. Nie tak dawno całkowicie odnowiła swój wygląd, przefarbowała włosy i stała się rudowłosa.

foto: google

Główne zdjęcie: google.com