Dość oryginalne imię ma szóste dziecko słynnego amerykańskiego przedsiębiorcy.

Amerykański przedsiębiorca Elon Musk opublikował w sieciach społecznościowych zdjęcie swojego dziewięciomiesięcznego syna.

Na zdjęciu założyciel SpaceX i Tesla rozmawia przez telefon, a dziecko ciągnie przedsiębiorcę za koszulkę, domagając się uwagi.

Elon Musk i jego dziewczyna Claire Boucher, znana jako piosenkarka Grimes, zostali rodzicami w maju zeszłego roku. To szóste dziecko Muska, który ma pięcioro dzieci z pierwszego małżeństwa. Dzieciak został nazwany XÆA-XII, co wymawia się „X Ash Ey Twelv”. Jak wyjaśniła matka chłopca, niezwykłe imię można wyjaśnić w następujący sposób:

X to nieznana zmienna

Æ – Według Grimes tak po elficku pisze się AI, czyli „sztuczna inteligencja”. Piosenkarka twierdzi, że Æ po elficku może również oznaczać „miłość”.

A-12 – Na cześć amerykańskiego samolotu zwiadowczego Lockheed A-12, poprzednika Lockheed SR-71 Blackbird (ulubionego samolotu Grimes i Muska). A-12 jest również nazywany „Archaniołem”. Para wyjaśnia swoją miłość do SR-71 w następujący sposób: zwiadowca nie ma zainstalowanej broni, nie ma też obrony, nacisk kładzie się na prędkość. Przydatny w walce, ale nieszkodliwy samolot.

Piosenkarka powiedziała, że ​​w domu nazywa dziecko po prostu „małym X”.

Wcześniej Grimes oświadczyła, że ​​da swojemu nienarodzonemu dziecku możliwość wyboru płci i zauważyła, że ​​jej syn nie będzie dorastał rozpieszczony i zepsuty.

Główne zdjęcie: google.com