Słynny szwedzki kwartet ABBA nadal ma wielu fanów, a od lat zainteresowanie występami tego zespołu muzycznego nie słabnie, wręcz przeciwnie, stale rośnie. Pierwsze występy tego zespołu muzycznego przed publicznością przypadają na lata 70. Popularność kwartetu wzrosła wtedy, gdy w 1974 roku wygrał on Konkurs Piosenki Eurowizji, a szczególnie w 1976 – po występie przed królem Szwecji w przeddzień jego ślubu. Szczyt popularności szwedzkiego zespołu muzycznego to początek lat 80. Niestety, wraz z rozpadem zespołu muzycznego ABBA zachodni świat o szwedzkim kwartecie jakby zapomniał.

Na ostatnim etapie działalności zespół muzyczny zaprezentował swój ostatni przebój „Thank You For the Music”. Jednak piosenka „ABBA” oraz „Mamma Mia” stała się powodem to ponownego powrotu na scenę muzyczną.

Pod koniec lat 90. pojawił się genialny musical Mamma Mia”, który powstał w oparciu o piosenki zespołu muzycznego ABBA. W 2008 roku ukazał się film na podstawie musicalu o tym samym tytule. To wszystko sprawiło, że w szerszych kręgach muzycznych ponownie zaczęto mówić o słynnym szwedzkim kwartecie.

foto: google

Zespół muzyczny wielokrotnie ogłaszał o ponownym powrocie na scenę muzyczną, a także potwierdzał wydanie nowych piosenek, jednak z powodu tego, że każdy z członków zespołu był ceniony za własną twórczość muzyczną, przez długi czas nie udawało się tego zrobić.

Jak teraz wyglądają członkowie ulubionego prze wielu zespołu muzycznego ABBA? Oto kilka słów o jego uczestnikach.

Anni-Frid Synni Lyngstad (Frida), 75 lat

Frida to piękna brunetka, należąca do tego legendarnego zespołu muzycznego. Benny Anderson poznał piosenkarkę na koncercie i zaprosił ją do zespołu. Przez kilka lat Annie-Fried była żoną Benny'ego. Nie mieli wspólnych dzieci, Frida miała dwoje dzieci z poprzedniego małżeństwa.

foto: google

Po rozpadzie zespołu muzycznego Anni-Frid występowała solo. W latach 90. ukazała się nowa kolekcja piosenek tej znanej piosenkarki. Od 1986 roku Lyngstad mieszka w Szwajcarii. W 1992 roku wyszła za mąż za wieloletniego przyjaciela, który jest księciem, i została oficjalnie uznaną księżniczką. Kilka lat później, w 2005 roku, ogłosiła, że już nie interesuje jej kariera muzyczna.

foto: google

foto: google

Mąż piosenkarki chodził do tej samej szkoły, co obecny król Szwecji. Dlatego Frida nawiązała bliższą znajomość z członkami rodziny królewskiej. Obecnie główną działalnością Anni-Fridy jest działalność charytatywna, a także działalność w zakresie ochrony środowiska. Ale czasami piosenkarka pojawia się na scenie muzycznej razem z innymi członkami legendarnej czwórki.

Benny Andersson, 74 lata

Benny był małżonkiem Fridy, z którą utrzymywał bliższe relacje przez 12 lat. Ich małżeństwo trwało 3 lata. Benny Andersson – to muzyk, kompozytor i producent muzyczny, a także przyjaciel Björna. Uczestnicy tego twórczego tandemu wydali wiele kompozycji muzycznych.

foto: google

Po rozpadzie zespołu muzycznego przyjaciele Benny i Björn razem pisali muzykę do musicali i do filmów. Ich utwory muzyczne bardzo często stały się hitami.

Benny Andersson jako muzyk zrobił wielką karierę. Również jego życie osobiste było bardzo udane. Po rozstaniu się z Anni-Frid ożenił się ze szwedzką prezenterką telewizyjną Moną Norklit. Jego syn poszedł w ślady ojca i stworzył własny zespół muzyczny.

foto: google

foto: google

Benny Anderson zapowiada, że wkrótce pojawią się nowe piosenki zespołu muzycznego ABBA.

Agnetha Fältskog, 70 lat

Agnetha to urocza blondynka, jedna z najpopularniejszych wykonawczyń i solistek, uczestnicna szwedzkiego kwartetu. W młodości Agnetha była maszynistką i pracowała w centrali telefonicznej. Po jakimś czasie zainteresowała się tańcem i śpiewem. Pewnego dnia Björn zobaczył występ Agnethy w programie telewizyjnym, a następnie poznał młodą piosenkarkę i zaprosił ją do nowego zespołu. Bjorn Ulvaeus został jej pierwszym mężem. Para małżeńska ma dwoje dzieci.

foto: google

Po rozpadzie zespołu muzycznego ABBA Agnetha Fältskog rozpoczęła karierę solową. Wydała kilka albumów studyjnych. Piosenkarka zachorowała na depresję. Z powodu leczenia na kilka lat przerwała swoją pracę na scenie muzycznej. W 1990 roku ponownie wyszła za mąż za chirurga, ale małżeństwo rozpadło się trzy lata później.

foto: google

foto: google

W 2005 roku ponownie spotkała się z członkami zespołu ABBA na premierze musicalu, a później na premierze filmu. Piosenkarka cierpi na aerofobię, podróżuje wyłącznie autobusem. Agnetha świetnie wygląda, uwielbia tańczyć.

Björn Ulvaeus, 75 lat

Bjorn był mężem Agnety. Utalentowany kompozytor, wykonawca piosenek, a także muzyk i producent musicalu i filmu „Mamma Mia”.

foto: google

Rozwód z Agnethą nie wpłynął na działalność zespołu muzycznego. W 1981 roku Bjorn ożenił się z dziennikarką muzyczną. Para małżeńska ma dwie córki

foto: google

Bjorn nadal utrzymuje dobre relacje z Agnethą. Bjorn i Agnetha mają wspólnych wnuków. 75-letni muzyk prowadzi własną działalność w branży muzycznej.

20 lat później muzycy spotkali się na premierze filmu, która miała miejsce w Sztokholmie.

foto: google

Björn Ulvaeus, Anni-Frid, Agnetha Fältskog i Benny Anderson

W 2018 roku szwedzki kwartet przedstawił dwie nowe kompozycje. Dla wielu fanów bardzo ważne jest uświadomienie tego, że ich ulubiony kwartet ABBA wciąż błyszczy na scenie muzycznej.

Główne zdjęcie: google.com