Cena tej zabytkowej willi wynosi 9.800.000 euro. Willa znajduje się w centrum Rzymu, jest usytuowana w starym pięknym ogrodzie w wyjątkowym antycznym stylu.

Willa jest zlokalizowana w centrum Rzymu. Obok budynku znajduje się duży zabytkowy ogród i otoczona jest dużym, zabytkowym ogrodem z basenem.

Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 580 metrów kwadratowych.

Ogród jest o wielkiej powierzchni – 2000 m2 Jednak nie warto zapominać, że willa znajduje się w centrum Rzymu w parku Stara Apfia (via Apfia Antica).

foto: google

W Rzymie ponownie jest wystawiona na sprzedaż willa, która jest uważana za wyjątkowy obiekt ze względu na jej naturalne piękno oraz wartość z punktu widzenia archeologii. Albowiem lokalizacja, w której się znajduje zaskakuje swoją bogatą ofertą kulturową.

Unikatowa willa była własnością męża Sophii Loren, który miał na imię Carlo Ponti. Para małżonków mieszkała tam razem, zanim przenieśli się do Ameryki. Ten dom również był wspaniałym miejscem na wakacje, albowiem Carlo i jego żona Sophia razem z dziećmi zawsze w nim mieszkali, gdy odwiedzali wieczne miasto Rzym.

foto: google

Ta wspaniała willa stała się miejscem, w którym producent filmowy oraz jego piękna żona urządzali różne imprezy oraz wydarzenia z udziałem różnych znanych gości. Najbardziej znani z nich to gwiazdy Hollywood Kirk Douglas i Michael Douglas, a także Charlton Heston oraz Laurence Olivier.

Willa z parkiem znajduje się przy Via Appia Antica, słynnym parku archeologicznym z czasów rzymskich. Willa zlokalizowana jest w odległości około 300 metrów od grobowca Cecylii Metelli oraz zaledwie 10 minut jazdy od Koloseum.

foto: google

Również w budynku znajduje się kolekcja unikalnych znalezisk archeologicznych. Cały zbiór rzeczy był zebrany przez rodzinę Carlo Ponti oraz gwiazdy filmowej Sophii Loren.

Willa jest harmonijnie wkomponowana w otoczenie parku Appia Antica, a także otoczona prywatnym bujnym ogrodem, w którym rosną stuletnie drzewa oraz kwiaty. Przez to unikalne piękno środowiska naturalnego tutaj o każdej porze roku można zaczerpnąć w płuca świeżego powietrza. Willa posiada również podgrzewany basen.

foto: google

Willa jest wyposażona w 17 pokoi, 6 sypialni, a także 8 łazienek.

Są tam drewniane oraz marmurowe podłogi, a także mozaiki (nawet na zewnątrz).

foto: google

Warto także zwrócić uwagę na zabytkowy rzymski sarkofag, znajdujący się przy ścianie domu. Jest on antyczny oraz autentyczny.

Faktem jest, że w starożytności pochówki odbywały się w miejscowości Stara Apfia (via Apfia Antica). Wiele nekropoli zostało poza murami miasta. Zaraz za murami miiejskimi znajdowały się grobowce najbogatszych obywateli, a zmarłych chowano w drogich marmurowych kryptach lub sarkofagach.

Co więcej, wygląda na to, że sarkofag ten pochodzi z I-II wieku naszej ery.

Blat stołu wykonany jest z egipskiego porfiru (jest to najdroższy materiał w czasach antycznych). Na posiadanie pewnych przedmiotów, wykonanych z tak drogiego materiału mogli sobie pozwolić tylko cesarze.

foto: google

W pokoju znajduje się także zabytkowa wanna. Okna są wsparte na zabytkowych kolumnach. Jestem pewna, że wszystko, co znajduje się w tym pięknym budynku jest antyczne oraz autentyczne.

foto: google

foto: google

Kwiaty są nietypowo posadzono w antycznej wannie rzymskiej! Marmurowa głowica kolumny jest teraz oparta elegancko o sofę!

foto: google

Kolumny, kapitele, łaźnia i ogród – to wszystko rzuca się w oczy. Ogród w centrum Rzymu to przywilej osób bardzo zamożnych.

foto: google

To jest sypialnia gwiazdy filmowej. Jest to łóżko, które zauważyłam na dawnym zdjęciu młodej Sophii Loren z mężem.

foto: google

Pokoje willi są również ozdobione pięknymi obrazami. Styl mebli reprezentuje prostą i nieskomplikowaną estetykę, lecz meble są antyczne i zabytkowe.

foto: google

Kwiaty rosną w antycznej wannie. Również w sarkofagu są posadzone kwiaty. Obok stołu jadalnego znajduje się kolejny stół, którego blat jest również wykonany z porfiru.

To jest pewne: stoły znajdujące się w tej willi są droższe niż sama willa!

foto: google

Na stole znajdują się kwiaty... Stół, którego blat wykonany z antycznego marmuru, kamieni porfirowych. W jednym ze sklepów z antykami w Rzymie są sprzedawane podobne stoły. Cena najmniejszego stołu – to około 15 000 euro.

Oprawa starych książek jest wykonana w kolorze stołu.

foto: google

Duży basen w starym parku. Drzewa te mają ponad sto lat.

foto: google

Ściany pokryte bluszczem. To świadczy o tym, że ogród jest starożytny. Dominują w nim odwieczne morskie sosny i cyprysy.

foto: google

Niebieski dywan ożywia i ociepla atmosferę antycznego pokoju. A kot ożywia i ociepla dywan.

foto: google

Masz wrażenie, że to tylko piwnica? To także winiarnia (w czasie upałów piją tu wino, co jest dobrym sposobem na ugaszenie pragnienia).

Ciekawym faktem jest to, że jest to miejsce pochówku szlachetnego Rzymianina. W czasach antycznych nikt nie mógł przypuszczać, że w XX wieku miejsce pochówku tej rzymskiej willi zamieni się w salę degustacyjną.

foto: google

To, co wisi z prawej strony na ścianie nie jest obrazem. Jest to zabytkowy fresk z tynkiem, umieszczony w ramie. Po lewej stronie na stole znajduje się antyczna głowa kobiety.

foto: google

Prawdopodobnie jest to marmurowe popiersie, które było połączone z marmurową głową kobiety (na poprzednim zdjęciu)… Marmurowe płaskorzeźby na ścianach. Ten piękny dom to marzenie kolekcjonera lub miłośnika historii.

foto: google

Zauważacie występ skalny? Pokój ten powstał na miejscu starożytnej jaskini, w której znajdował się tuf – skała o dużej porowatości. Nic się nie da zrobić... Willa Appia. Nawiasem mówiąc, sam odcinek drogi wybudowano w 314 roku przed naszą erą przez Appiusza Klaudiusza, który miał przydomek „Caecus”, czyli „Ślepy” (podobnie stracił oko w czasie bitwy).

foto: google

Drzwi wewnętrzne rzeźbione.

foto: google

W sypialni znajduje się antyczna postać kobiety, która jest pozbawiona głowy. Rzymska matrona albo westalka.

foto: google

Sarkofag.

foto: google

To jest antyczna kolumna, wokół której rośnie granat. Czy zauważacie owoc? W lewym dolnym rogu zdjęcia znajduje się kolejny sarkofag.

foto: google

W oddali widać góry, na rzymskich wzgórzach piętrzą się Castelli Romani.

foto: google

W ogrodzie mozaika kamienna, jak w przypadku willi cesarzy w starożytnym Rzymie.

foto: google

Basen w stuletnim ogrodzie w centrum Rzymu.

foto: google

Również u sąsiadów ogrody są bardzo duże. Oznacza to, że wszędzie jest czyste powietrze i przyjemny chłód nawet podczas letnich upałów.

foto: google

foto: google

Główne zdjęcie: google.com