Kariera tego niezwykłego aktora nie była długa - tylko 6 lat. Ale w tym czasie udało mu się zagrać około 20 ról. Można go było zobaczyć w takich filmach jak: „Faceci w czerni 2”, „Czarodziejki”, „Duża ryba” itp. Matthew McGrory ze względu na swój olbrzymi wzrost dostawał rolę samych gigantów i potworów. Jego wzrost wynosił 229 centymetrów.

foto: laykni.com

foto: laykni.com

Nasz bohater urodził się w 1973 roku w rodzinie księgowego i gospodyni domowej. Już w dzieciństwie zdiagnozowano u niego gigantyzm. Dlatego zawsze potrzebował opieki i ciągłego leczenia.

foto: laykni.com

Już w pierwszej klasie rodzice Matthew stanęli przed tym, że nie mogli kupić butów dla swojego syna, taki rozmiar po prostu nie istniał. Dlatego buty były robione na zamówienie. Nawiasem mówiąc, z tego powodu nasz bohater trafił do Księgi Rekordów Guinnessa.

foto: laykni.com

Po ukończeniu szkoły średniej Matthew poszedł na studia, aby zostać kryminalistą, ale nigdy ich nie skończył. Wkrótce media dowiedziały się o nim i zaczęły zapraszać go do różnych programów. A potem zainteresowali się nim reżyserzy. McGrory zadebiutował w filmie „Martwi nienawidzą żywych”

foto: laykni.com

foto: laykni.com

Matthew był bardzo utalentowanym aktorem, a taki niezwykły wygląd sprawił, że był potrzebny. Następnie publiczność zobaczyła go w filmie „Duża ryba”, w którym zagrał giganta Karla.

foto: laykni.com

foto: laykni.com

W prawdziwym życiu aktor był bardzo miłą i sympatyczną osobą. Zawsze można było prowadzić z nim interesujące rozmowy. Niestety gigantyzm nie pozwolił mu żyć długo. Ta choroba niesie ze sobą wiele innych powiązanych chorób. Matthew dostał ataku serca i lekarze nie mogli go już uratować. Nasz bohater miał zaledwie 32 lata...

foto: laykni.com

Główne zdjęcie: laykni.com