Nicole Kidman, wspaniała aktorka i po prostu piękna kobieta, nie jest znana ze swojej skandalicznej popularności, w przeciwieństwie do wielu innych gwiazd show-biznesu. Jednak w jej życiu są ciekawe fakty, które nie są znane wszystkim fanom kina.

foto: google

Fakt 1. Nicole Mary Kidman to pełne imię aktorki. Urodziła się 20 czerwca 1967 roku.

Fakt 2. Ojczyzną Nicole jest cudowne miasto Honolulu na wyspie Hawaje w USA.

Fakt 3. W wieku 4 lat mała Nicole rozpoczęła naukę baletu. A potem sztukę wokalną i historią teatru, kiedy zaczęła uczestniczyć do Australian Theatre for Young People, a potem do Philip Street Theatre.

foto: google

Fakt 4. Równolegle dziewczyna uzyskiwała średnie wykształcenie w szkole dla dziewcząt w Sydney. Ale w tamtych latach jej matka zachorowała na raka piersi. Nicole zrezygnowała z nauki, by zająć się rodziną.

Fakt 5. Nicole ma młodszą siostrę urodzoną w 1970 roku. Antonia Kidman wybrała karierę dziennikarki i prezenterki telewizyjnej.

foto: google

Fakt 6. Ojciec i matka Kidman urodzili się w Australii. W ich żyłach płynie szkocka i irlandzka krew.

Fakt 7. Nicole Kidman nie tylko gra w filmach, ale kiedyś zagrała jedną z ról w kreskówkowym musicalu „Happy Feet”.

foto: google

Fakt 8. Jak już wiesz, utalentowana dziewczyna również śpiewa. Usłyszeć to można np. w popularnym filmie „Moulin Rouge!”. Pamiętam, że chodziłam do kina na premierę, ale nie wiedziałam o tym.

foto: google

Fakt 9. Nicole współpracowała z domem mody Chanel, była twarzą marki Chanel No. 5 i otrzymała najwyższe honorarium w historii reklamy. To 3,71 miliona dolarów za 4-minutowy filmik. Nie jest trudno obliczyć, ile 1 minuta reklamy kosztuje drogie perfumy. Ogólnie reklamę oszacowano na 11 milionów dolarów.

foto: google

Fakt 10. Ponadto aktorka wzięła udział w reklamie drogiego szwajcarskiego zegarka Omega.

Fakt 11. W prasie pojawiły się plotki o romansie Nicole z aktorem Jude Law, chociaż mężczyzna był wówczas żonaty. Następnie Nicole złożyła pozew przeciwko magazynowi i przekazała wygrane pieniądze schronisku. Cóż, dobra kara.

foto: google

Fakt 12. Aktorka ma podwójne obywatelstwo - USA i Australii.

Fakt 13. Nicole jest aktywnie zaangażowana w działalność charytatywną. Bierze udział w kampaniach na rzecz walki z rakiem piersi i pomaga bezdomnym dzieciom. Otrzymała nawet tytuł „obywatela świata” od ONZ. Otrzymała również Order Australii. Fundusz na rzecz Dzieci ONZ nominował ją na ambasadora dobrej woli.

Główne zdjęcie: google.com