Aktorka Aydan Sener zagrała rolę Feride w serialu telewizyjnym „Çalıkuşu” w 1986 roku.

Aktorka urodziła się w 1963 roku w mieście Kilis w Turcji. Ojciec był muzykologiem, a matka gospodynią domową. Od dzieciństwa ludzie wokół zauważyli piękno dziewczyny, a kiedy zdecydowała się zostać modelką, rodzince ją w tym wspierali. Już w wieku 18 lat wygrała konkurs piękności i otrzymała tytuł „Miss Turcji”, a następnie pojechała na konkurs „Miss Świata”. Pomimo tego, że zajęła drugie miejsce, jednak była zauważona przez agencje modelek i zaczęła otrzymywać wiele ciekawych ofert.

foto: laykni.com

foto: laykni.com

W 1983 roku Aydan po raz pierwszy pojawiła się na ekranach i od razu w głównej roli. Był to miniserial „Küçük Ağa”. W tym samym roku dziewczyna poślubiła tureckiego piłkarza Ayhana Akbina.

foto: laykni.com

Sener stała się naprawdę sławna po premierze serialu telewizyjnego „Çalıkuşu”, w którym zagrała żywiołową dziewczynę o imieniu Feride.

foto: laykni.com

foto: laykni.com

Pod koniec lat osiemdziesiątych Aydan została matką, urodziła dziewczynkę, która odziedziczyła wygląd swojej matki. Kiedy Ecem dorosła, została architektem.

foto: laykni.com

W 1991 roku widzowie zobaczyli Sener w melodramacie „Fatih-Harbiye”. W tym samym okresie nastąpiły zmiany w jej życiu rodzinnym, rozwiodła się z mężem, który był o nią bardzo zazdrosny, aktorka nigdy więcej nie wyszła za mąż.

foto: laykni.com

W 2003 roku Aydan zagrała w miniserialu „Mühürlü güller”. Rok później przeprowadziła się do Tatarstanu, gdzie została przyjęta jak prawdziwa królowa. Zaczęła być zapraszana na różne imprezy i przyjęcia.

foto: laykni.com

foto: laykni.com

Chociaż Aydan Sener nie miała już tak sensacyjnych projektów jak „Çalıkuşu”, w Turcji jest bardzo popularną aktorką. Jedną z jej ostatnich prac jest serial „Kalbimdeki Deniz”.

foto: laykni.com

foto: laykni.com

Główne zdjęcie: laykni.com