Kate Winslet 5 października skończyła 45 lat. Ta aktorka stała się światową gwiazdą po premierze „Titanica”, filmu, który stał się kinowym klasykiem. Teraz Kate jest trzykrotną zdobywczynią nagrody BAFTA, a także „Złoty Glob”, „Grammy”, „Cesar” i „Oscar”, a także ma własną gwiazdę na Hollywood Walk of Fame.

https://www.instagram.com/p/CF6368mFjzB/?utm_source=ig_embed

Kate urodziła się w rodzinie aktorów Rogera Winsleta i Sally Bridges. Pozostałe dwie córki, Beth i Anna, również zostały aktorkami, choć miały znacznie mniej szczęścia niż Kate. Rodzice Kate podzielali poglądy hipisów, dzieci i dorośli byli bardzo przyjaźni, ufali sobie i cenili komunikację. Mimo biedy podróżowali po całej Francji, śpiąc w namiocie, nie przegapili ani jednego festiwalu muzycznego.

foto: smotrimvse.ru

foto: smotrimvse.ru

Czując wczesne zainteresowanie sceną, w wieku 11 lat Kate zaczęła uczyć się podstaw aktorstwa w Szkole Teatralnej Redroofs i uczyła się tam do 1992 roku. Kate po raz pierwszy pojawiła się przed kamerą w wieku dwunastu lat, występując w reklamie płatków śniadaniowych Sugar Puffs. Zadebiutowała w telewizji w 1990 roku epizodycznie w „Shrinks” i przez trzy lata występowała w serialach telewizyjnych.

Pierwsza poważna praca, która stała się debiutem aktorki w kinie, pojawiła się w 1994 roku. Reżyser Peter Jackson wybrał Kate spośród 175 kandydatek do roli Juliet Hulme w swoim nowym thrillerze „Niebiańskie istoty”. W rezultacie film zdobył szereg prestiżowych nagród, a Winslet otrzymała nagrodę London Critics Circle Film Awards jako najlepsza aktorka.

foto: smotrimvse.ru

W 1995 roku Winslet zagrała w filmie Ang Lee „Rozważna i romantyczna” na podstawie powieści Jane Austen. Film zdobył ponad dwa tuziny nagród filmowych, trzy z nich zdobyła Kate, w tym nagrodę BAFTA i nominację do Oscara jako najlepsza aktorka.

foto: smotrimvse.ru

W 1997 roku Kate zagrała w filmie katastroficznym „Titanic” i z dnia na dzień stała się światową gwiazdą. Status gwiazdy pozwolił jej samodzielnie wybierać filmy i role.

foto: smotrimvse.ru

Wśród najsłynniejszych filmów z udziałem aktorki - „Iris”, „Zakochany bez pamięci”, „Marzyciel”, „Małe dzieci”, „Droga do szczęścia”. Za role w filmach „Iris”, „Zakochany bez pamięci”, „Małe dzieci” aktorka była nominowana do Oscara, ale długo oczekiwaną nagrodę przyniósł jej film „Lektor”.

foto: smotrimvse.ru

W 2014 roku Kate Winslet zdobyła własną gwiazdę na Hollywood Walk of Fame.

Tej jesieni miał ukazać się film „Amonit” Francisa Lee, z udziałem Kate Winslet i Saoirse Ronan. Nadal nie wiadomo czy planowana premiera się odbędzie.

Akcja filmu rozgrywa się w wiktoriańskiej Anglii w latach czterdziestych XIX wieku. Dwie kobiety spotykają się, zakochują się w sobie, a między nimi zostaje nawiązany romantyczny związek. W niedawnym wywiadzie dla The Hollywood Reporter aktorka opowiadała o kręceniu najbardziej intymnej sceny filmu. „Saoirse i ja same zainscenizowałyśmy tę scenę. Oczywiście nie jest to tak łatwe, jak zjedzenie kanapki. Francis był bardzo zdenerwowany podczas kręcenia tego momentu. Ale Saoirse i ja czułyśmy się bezpiecznie. Byłam dumna, mogąc grać w tej scenie. Jednocześnie absolutnie nie byłam nieśmiała”.

Od 2012 roku Kate jest żoną Neda Rocknrolla (prawdziwe nazwisko - Abel Smith), który jest siostrzeńcem miliardera Richarda Bransona. Przed tym małżeństwem Kate była dwukrotnie mężatką – za reżyserem Jimem Threapletonem i reżyserem Samem Mendesem. Aktorka ma troje dzieci - Mię, Joe i Bear.

foto: smotrimvse.ru

Kate jest znana jako zwolenniczka PETA, organizacji walczącej o dobre traktowanie zwierząt. Winslet wielokrotnie ogłaszała bojkot restauracjom oferujących foie gras w menu.

Ponadto aktorka wcale nie jest arogancka. W wywiadzie opowiedziała następującą historię: „Kiedyś jechałam w metrze przed Bożym Narodzeniem, a jedna z dziewczyn odwróciła się i zapytała: „Czy ty jesteś Kate Winslet?”. Odpowiedziałam: „Tak, to naprawdę ja”. A ona zapytała: "Czy jedziesz metrem?" Odpowiedziałam: „Tak”. A potem zdziwiła się: „Czy nie masz dużego samochodu, który zabrałby cię wszędzie?” A ja odpowiadam: „Nie”. I była kompletnie zszokowana, że ​​nie jeździłam wszędzie wielkim samochodem. To było bardzo śmieszne".

https://www.instagram.com/p/CFM_bxalB-V/?utm_source=ig_embed

Ponadto Kate bardzo wspiera kobiety w akceptowaniu siebie. „Miałam duży brzuch, a po dwójce dzieci moje piersi bardzo się zmieniły. Nie mówiłam sobie, patrząc w lustro, że jestem piękna. W ogóle nie wierzę w ideał. Powiedziałam: „Taka właśnie jestem, spójrzcie na mnie nie jestem doskonała” - powiedziała aktorka w wywiadzie.

Cóż, wydaje nam się, że Kate jest taka, jaka jest teraz, po prostu prawie idealna. Niech to będzie toast na cześć jej 45 urodzin.

Główne zdjęcie: smotrimvse.ru