Cudowna historia!

Agatha Christie skończyła 40 lat, kiedy oświadczył się jej 24-letni Max Mallone. Bardzo ją kochał. Chociaż w tamtych czasach 40 lat było prawie starością. I różnica wieku jest ogromna.

Agatha ostrożnie poradziła się z siostrą. A siostra jeszcze ostrożniej odpowiedziała, że musi zaczekać. Agatha jest znacznie starsza. Bardzo. Jest już starszą kobietą. Dlatego nie trzeba się spieszyć, ale sprawdzić swoje uczucia i uczucia młodego mężczyzny.

Poczekać ze trzy lata w rozłące. A potem wszystko stanie się jasne: czy to miłość czy zauroczenie.

Wtedy Agatha podjęła decyzję. Odpowiedziała siostrze jasno i prosto:

„Widzisz, za trzy lata jeszcze bardziej się zestarę. Życie płynie, a czas jest ulotny. Chyba wyjdę za Maxa. I ogólnie - nigdy nie wiadomo, co nas czeka...”

To była rozsądna decyzja. Czasami trzeba oczywiście poczekać i wszystko sprawdzić. Ale życie przemija. A szanse znikają. A pociąg odjeżdża z peronu - możesz nie zdążyć, podczas gdy szacujesz, czekasz...

Agatha wyszła za mąż i żyła szczęśliwie z mężem do późnej starości. A więc gdyby czekała, zestarzałaby się. A młody człowiek może zmęczyć się czekaniem - tak też się dzieje. I w ogóle, wtedy rozpoczęła się wojna, którą Agatha i Max cudem przeżyli. Dlatego decyzja jest często pilna. Konieczne jest szybkie reagowanie, jeśli mówimy o naszym życiu, o uczuciach, o nowych możliwościach i szansach. Może nie być drugiej szansy. A trzy lata to bardzo długo jak na raczej krótkie życie ludzkie...

Max i Agatha mieszkali razem przez 45 lat, chociaż wszyscy wątpili w sukces ich małżeństwa.

Dla pisarki jej mąż zawsze był najważniejszy w jej życiu. Nawet swojego wnuka nazwała tylko „drugim ukochanym mężczyzną”. Ale mówiąc w licznych wywiadach na temat ich małżeństwa, Max i Agatha zawsze unikali słowa „miłość”, preferując słowa „szczęście”.

Christie w swojej autobiografii, podsumowując swoje długie życie, nazwała spotkanie z Maxem Mallowem głównym wydarzeniem swojego losu:

„Dziękuję Ci, Panie, za całą miłość, która została mi dana...”

Główne zdjęcie: lifedeeper.ru