38-letnia księżna Cambridge zachowywała się mądrze podczas pożegnania księcia Filipa. Kate Middleton ugruntowała swoją pozycję przyszłej przywódczyni kraju.

Żona księcia Williama zrobiła gigantyczny krok do przodu. Po śmierci księcia Edynburga śmiało ogłosiła się przyszłą królową Wielkiej Brytanii. Zostało to ogłoszone przez królewskiego eksperta Phila Dampiera. „Kate szybko dojrzewa do swojej roli, zbliżając się do 10 rocznicy ślubu z księciem Williamem i staje się prawdziwym członkiem rodziny królewskiej. Na pogrzebie księcia Filipa naprawdę osiągnęła „pełnoletność” ”- powiedział biograf.

foto: cosmo.ru

Middleton odegrała rolę rozjemcy między Williamem i Harrym podczas ceremonii pogrzebowej. Pocieszyła księcia Karola czułymi pocałunkami i uściskami, zbliżyła dwóch braci. Źródła w pałacu podają, że księżna brała udział w negocjacjach między mężem i teściem z księciem Harrym, które miały miejsce w Frogmore Cottage.

„Musiało być ciężko po tym, co powiedzieli o niej Harry i Meghan w wywiadzie dla Oprah Winfrey. Ale Kate szybko dorasta i chce zrobić wszystko, co w jej mocy dla rodziny królewskiej”- powiedział Dampier.

Pisarz jest przekonany, że teraz żona Williama weźmie na siebie jeszcze większą odpowiedzialność. „Kate odziedziczyła wiele cech królowej, takich jak tolerancja i pragmatyzm. Nie reaguje przesadnie na sytuacji, ale stara się zdecydować, co jest najlepsze na dłuższą metę. Podobnie jak królowa, nie trzyma zła i nie mści się. Kate zdaje sobie sprawę, że rodzina i królowa potrzebują jej i Williama bardziej niż kiedykolwiek. Zrobi wszystko, co w jej mocy, aby ją wesprzeć”- powiedział Phil.

foto: cosmo.ru

Ekspert podkreślił, że Elżbieta II obchodziła 95 urodziny, a księżna Anna, książę Karol i jego żona Camilla mają już 70 lat. „Wiele zależy od Williama i Kate. Cieszyli się życiem rodzinnym w Norfolk, starając się zapewnić swoim dzieciom jak najbardziej normalne wychowanie. Ale teraz będą musieli działać jako przyszły król i królowa. Wygląda na to, że Kate jest gotowa do odegrania swojej roli”.

Inną kluczową postacią w rodzinie królewskiej była ostatnio Sophie, żona najmłodszego syna Elżbiety II, księcia Edwarda.

„Po tych wszystkich latach, kiedy Filip był u boku Królowej, jako kochający mąż i wspierający małżonek, nikt nigdy nie wypełni pustki w jej życiu, którą on pozostawił. Ale ma miłość narodu i własnej rodziny, aby wesprzeć ją w nadchodzących miesiącach. I ona wie, że zawsze może polegać na Sophie i Kate”- powiedziała królewska ekspertka Penny Junor.

foto: cosmo.ru

Sophie stała się pierwszym członkiem rodziny królewskiej, która odpowiedziała na zrozumiałe pragnienie innych, aby uzyskać więcej informacji o tym, jak zmarł Filip. „To było tak delikatne, jakby ktoś wziął go za rękę, a potem on odszedł.”- powiedziała synowa Elżbiety II.

Sophie po raz drugi mówiła o śmierci teścia. Dzień wcześniej opuściła szybę swojego Range Rovera, aby odpowiedzieć na pytanie, jak królowa się trzyma. „Jest niesamowita, bo nawet teraz bardziej myśli o innych niż o sobie” - powiedziała hrabina Wessex.

Główne zdjęcie: cosmo.ru