Kilka dni temu Victoria Beckham powtórzyła swój kultowy obraz czasów Spice Girls: zamieściła na Instagramie zdjęcie w mini sukience. Fani natychmiast zbombardowali Victorie entuzjastycznymi komentarzami: „Nie zmieniła się ani trochę od czasu Spice Girls”, „Ta sama piękność co 25 lat temu”, „Ktoś zdołał zatrzymać czas”.

foto: google

Ale Victoria Beckham w 1995 i 2021 roku to zupełnie inna osoba. Radykalnie zmieniła swój styl od czasów Posh Spice. Victoria wspomina, jak to zrobiła.

POSH SPICE

W latach 90. na scenie muzycznej królowały boysbandy, a Spice Girls zrewolucjonizowały tę scenę. Publiczność przyciągały nie tylko niesamowite utwory zespołu, ale także same dziewczyny.

Przypomnijmy sobie, że każdy członek zespołu wyglądał wtedy inaczej, a Victoria natychmiast pokazała siebie jako fashionistkę. Otrzymała nawet przydomek Posh Spice (Niesamowita).

foto: google

Nosiła kultowe ubrania z tamtych lat: obcisłe mini sukienki, lateksowe szorty, topy z cienkimi ramiączkami i głębokimi dekoltami, gorsety i buty na platformie, kierując się zasadą „wszystko co najlepsze to od razu”.

„Kiedy byłam w Spice Girls, nie zauważałam nawet ołówkowych spódnic czy eleganckich jedwabnych bluzek wiszących na wieszakach. Cała moja uwaga była skierowana do mini sukienek”- pisze Victoria w swojej książce „That Extra Half an Inch”.

CIĄGNIE SWÓJ DO SWEGO

foto: google

Gdy tylko Victoria Adams zaczęła spotykać się z Davidem Beckhamem, od razu stali się parą roku i wyznaczali trendy w stylizacji par. W 1994 roku ogłosili zaręczyny, oboje w czarnych płaszczach przeciwdeszczowych. Potem przyszli w „skórzanych” stylizacjach na imprezę Versace, w fioletowych strojach świętowali swój własny ślub w 1999 roku, a w całej bieli podbili czerwony dywan na MTV Movie Awards w 2003 roku.

foto: google

Po ślubie Victoria zaczęła stopniowo zmieniać się w hollywoodzką damę. Ale chociaż mini sukienki zostały zmienione na długie, głęboki dekolt i gorsety pozostały. A także pozostał mocny samoopalacz i jaskrawy makijaż. „Patrząc wstecz, myślę, że był to znak niepewności siebie” - powiedziała Victoria w wywiadzie.

foto: google

SAMA SOBIE TWORZY UBRANIA

Rok 2008 był punktem zwrotnym w karierze Victorii Beckham: w końcu porzuciła karierę solową jako piosenkarka i założyła markę odzieżową Victoria Beckham. Wyobraź sobie zdziwienie widzów, gdy na pokazie pierwszej kolekcji zamiast mini i lamparta zobaczyli idealnie skrojone klasyczne sukienki! Od tego czasu stały się jej znakiem rozpoznawczym.

foto: google

Ona sama również zaczęła ubierać się bardziej powściągliwie. „Będziesz zaskoczona, ale z wiekiem przejdziesz od obcasów do trampek, od mini sukienek do śnieżnobiałych koszul” - napisała niedawno Victoria w liście do siebie, 18 letniej dziewczynie.

foto: google

Ponadto pojawiły się nowe zadania: być mamą, pracować na co dzień w pracowni. „Po prostu nie mogę załatwiać sprawy w mini sukienkach i szpilkach”.

KRÓLOWA MINIMALIZMU

foto: google

Dziś Victoria Beckham nazywana jest „nową Jil Sander”: woli powściągliwe odcienie. Wśród ulubionych rzeczy są sukienki koszulowe, gładkie golfy, spódnice midi i oczywiście garnitury.

„Wraz z wiekiem stałam się bardziej pewna siebie. Wiem, co mi odpowiada, co na mnie dobrze wygląda. Nie czuję, że muszę cokolwiek udowadniać komukolwiek za pomocą ubrania”.

foto: google

Czy żałuje przeszłości? „Nie mogę powiedzieć, żeby mnie to smuciło, kiedy patrzę na moje stare zdjęcia. Wszyscy się zmieniają, ja też. Ale jestem bardzo zadowolona ze zmian, które mi się przydarzyły, mojej garderoby i stylu w ogóle”.

Główne zdjęcie: google.com