56 lat temu - 25 marca 1965 r. - w amerykańskim mieście Nelsonville (Ohio) w rodzinie dziennikarza Stephena Parkera i nauczycielki Barbary Keck, która później stała się jedną z najsłynniejszych aktorek końca XX i początku XXI wieku wieku, urodziła się dziewczynka. Jak można się domyślić, mówimy o Sarah Jessice Parker, wspaniałej w swoim uroku i sprzeczności.

foto: google

Pochodzenie

Jej imię stało się synonimem talentu aktorskiego i ludzkiej szczerości, rodzinnej stabilności i frywolności w posługiwaniu się subtelnym stylem. Dlaczego jedna osoba ma tak wiele różnych aspektów? Hmm… Czy to może być geny i bogactwo tła kulturowego?

Najprawdopodobniej tak. W końcu ojciec Sary pochodzi z rodziny żydowskiej, która mieszkała w tej części Polski, która kiedyś należała do Rosji. A rodzina jej matki ma korzenie zarówno niemieckie, jak i angielskie. Nawiasem mówiąc, angielska linia przodków Sary włącza Esther Elwell - jedną z czarownic z Salem, na które polowano pod koniec XVII wieku. Stąd bierze się demoniczny magnetyzm Sary!

foto: google

Życie osobiste

W 2007 roku jeden z najpopularniejszych magazynów na świecie przyznał Sarze tytuł najbardziej nieseksualnej żyjącej obecnie kobiety. Ten fakt stał się pewnym uszczerbkiem na samoocenie aktorki, ale nic więcej. W końcu po tym wydarzeniu ilość jej fanów nie zmalała. A poza tym, pomimo jej specyficznego wyglądu (z idealną sylwetką), w jej życiu osobistym byli tylko przystojni mężczyźni.

Od 19 do 26 roku życia Sarah była w związku ze słynnym aktorem Robertem Downeyem Jr. Związek rozpadł się z powodu uzależnienia Roberta od substancji nielegalnych. Później spotykała się także z Nicolasem Cage'em i była romantycznie związana z Johnem F. Kennedym Jr.

foto: google

Jednak tylko aktor Matthew Broderick, którego Sarah poślubiła w 1997 roku i z którym nadal jest szczęśliwa, zdołał zdobyć jej serce. Para ma troje dzieci i mieszka w Nowym Jorku.

foto: google

Styl

Gwiazda „Seksu w wielkim mieście” od dawna jest powszechnie uznawana w świecie mody.

foto: google

Aktorka nazywana jest ikoną stylu, a jej modowe wybory są uważane za przykład wykwintnego gustu. Dlaczego styl aktorki Sary Jessiki Parker jest interesujący i jak podobny jest do stylu Carrie Bradshaw? Na to pytanie łatwo odpowiedzą podstawowe zasady stylu Sary.

foto: google

Połączenie delikatności i seksualności

Każdemu pojawieniu się aktorki na imprezach towarzyszy ta zasada. Jednocześnie Sarah doskonale utrzymuje równowagę między odwagą a skromnością, nawet jeśli stroje są bardzo odkryte. W młodości główną techniką Sary były otwarte ramiona i obojczyki, a także krótkie topy odsłaniające idealne mięśnie brzucha.

foto: google

Aktorka do dziś zachowuje nieuchwytne połączenie zmysłowości i wyrafinowania. Ale używa do tego już bardziej klasycznych garniturów i kobiecych sukienek.

foto: google

Akcesoria jako odzwierciedlenie indywidualności

Akcesoria aktorki zawsze przyciągają uwagę - to niezwykła biżuteria o ekstrawaganckich kształtach i niezwykłe połączenia całkiem zwyczajnych rzeczy. Doskonałym tego przykładem będzie designerska srebrna bransoletka-rękaw, która zakrywała rękę aktorki podczas jednego z wydarzeń towarzyskich.

foto: google

Jednak nawet w życiu codziennym Sarah Jessica Parker nie obywa się bez ciekawych detali - z powodzeniem urozmaica prosty obraz w miejskim stylu kolorowymi skarpetkami i dużymi słuchawkami na czapce.

foto: google

Ale dodatki dla Sary to nie tylko sposób na wyrażenie siebie, ale także możliwość wniesienia wkładu w dobro społeczeństwa. Tak razem z jubilerem Cindy Chao w 2014 roku stworzyła broszkę Butterfly Ballerina. Cały dochód z jej realizacji przeznaczono na cele charytatywne.

Rozsądne zużycie

foto: google

Wielu błędnie przenosi na aktorkę wizerunek jej słynnej bohaterki popularnego serialu telewizyjnego. Jednak Sarah Jessica Parker wcale nie skupuje buty, a wręcz przeciwnie, stara się w każdy możliwy sposób popularyzować rozsądny stosunek do rzeczy i świadomą konsumpcję.

Czy mama trójki dzieci może zawsze wyglądać stylowo?

foto: google

Sarah zauważyła kiedyś, że wychowywanie trójki dzieci wpłynęło na jej garderobę i nawyki ubierania się. Wyrafinowany wygląd jest często zastępowany bardziej praktycznymi opcjami na codzienne spacery. Macierzyństwo, jej zdaniem, pracuje jako stylista, dyktując własne zasady.

Główną zasadą stylu jest brak zasad

Aktorka dzięki jaskrawym, eklektycznym obrazom udowadnia, że jej wewnętrzne poczucie stylu nie akceptuje ram i ograniczeń.

foto: google

Sarah Jessica Parker wielokrotnie podkreślała, że moda to tylko dyktowane zasady, a styl jest odzwierciedleniem indywidualności.

foto: google

Główne zdjęcie: google.com