Nie możemy się doczekać, aż zobaczymy film!

Ledwo rozpoznaliśmy Salmy Hayek z nową fryzurą - aktorka ma teraz krótkie, jasnorude włosy. Salma potrzebowała radykalnej zmiany wizerunku do kręcenia nowego filmu Ridleya Scotta House of Gucci. Hayek gra jasnowidza i przyjaciółkę Patricii Reggiani, którą gra Lady Gagę. Kręcenie filmu odbywa się w Rzymie.

foto: glamour.ru

Patricia Reggiani, była żona Maurizio Gucci (wnuka założyciela Gucci, Guccio Gucci), jest znana z organizowania morderstwa swojego byłego męża, w ten sposób pomszczając rozwód i zdradę. Gucci został zastrzelony w 1995 roku przed swoim biurem, za co Reggiani została skazana na 29 lat. W rezultacie spędziła około 18 lat w więzieniu i została uwolniona w 2016 roku.

Hayek gra Pinę Auremmę, która pomogła Reggiani zaaranżować zamach. Za pomoc w zbrodni jasnowidz została skazana na karę pozbawienia wolności. W 2010 roku Auremma została uwolniona po 13 latach więzienia. Nawiasem mówiąc, Reggiani twierdziła do końca, że Auremma wynajęła zabójcę bez jej zgody, a po morderstwie szantażowała ją.

foto: glamour.ru

W projekcie występują również Robert De Niro, Al Pacino, Jared Leto, Jeremy Irons i Adam Driver jako Maurizio Gucci. Fabuła oparta jest na książce Sary Gay Forden „House of Gucci: A Sensational Story of Murder, Madness, Glamour and Greed”. Premiera filmu zaplanowana jest na jesień.

Ciekawe, że potomkowie założyciela domu mody są niezadowoleni z filmu Ridleya Scotta. Obawiają się, że szum wokół filmu może zwrócić na nich niechcianą uwagę prasy. Siostrzenica Maurizio Gucci, Patricia, również skrytykowała obsadę filmu. Według Patricii Al Pacino, który zagra w filmie Aldo Gucci, jest zupełnie inny niż jej dziadek: „Mój dziadek był bardzo przystojnym mężczyzną, jak wszyscy Gucci, bardzo wysokim i eleganckim. Gra go Al Pacino, który jest niski. A na zdjęciu z planu wygląda grubo, nisko i naprawdę brzydko. Szkoda, bo w ogóle nie przypomina mojego dziadka.”

Główne zdjęcie: glamour.ru