Trzynaście lat temu ukazała się słynna saga o wampirach i innych podobnych stworzeniach. Aktorzy tego filmu zostali zapamiętani przez wielu, ale nie wszyscy zdobyli prawdziwą sławę.

Kristen Stewart

foto: lemurov.net

Stewart, która grała nieśmiałą Bellę, przez długi czas była zakładniczką jej wizerunku, więc po zakończeniu kręcenia filmu radykalnie zmieniła swój wizerunek: obcięła długie włosy i ufarbowała je na blond, zmieniła styl ubioru na zrelaksowany i codzienny. Kristen próbowała się w różnych rolach, zagrała w filmach autorskich, ale także brała udział w popularnych filmach. Wkrótce pojawi się w postaci Diany – ukochanej brytyjskiej księżniczki.

NikkiReed

foto: lemurov.net

Reed grała rolę Rosalie, a ta praca stała się prawdziwym punktem zwrotnym w jej karierze, zmieniając dziewczynę w pożądaną aktorkę. Nikki została żoną Iana Somerhaldera, a w 2017 roku parze urodziła się córkę. Teraz prawdziwy wygląd Reed jest daleki od jej wizerunku w sadze: trudno jest rozpoznać trudną nastolatkę w eleganckiej, efektownej dziewczynie.

Ashley Greene

foto: lemurov.net

Green, pamiętana z roli Alice, w rzeczywistości wygląda zupełnie inaczej. Początkowo często eksperymentowała z wyglądem, zmieniała fryzury i odcienie włosów. W tej chwili Ashley prowadzi zdrowy tryb życia, a jednocześnie jest przekonana, że wygląd to pojęcie niestałe, więc zdecydowanie nie powinieneś się o niego martwić. Od kilku lat aktorka cieszy się sojuszem z Paulem Kourie, który zajmuje się aktorstwem głosowym.

Anna Kendrick

foto: lemurov.net

Anna zagrała rolę koleżanki głównej bohaterki Jessiki. Aktorka nie zmieniła się tak drastycznie po pracy w "Zmierzchu", ale schudła i pozbyła się kompleksów. Woli nie zwracać uwagi na hejterów, zachęca wszystkich do szukania w sobie harmonii. Kendrick jest pożądana jako aktorka: wkrótce ukaże się film Netflixa z gatunku science-fiction. W "Stowaway" dziewczyna zagra jedną z głównych ról.

Robert Pattison

foto: lemurov.net

Wiele dziewczyn było zakochanych w wampirze Edwardzie, a po zakończeniu sagi działalność aktorska Roberta trwała dalej. Zagrał wiele udanych ról, udowadniając swój talent i umiejętność mistrzowskiej transformacji. Do ostatnich udanych dzieł należą „Diabeł wcielony”, a także „Tenet” w reżyserii Christophera Nolana. Nawiasem mówiąc, za około rok widzowie będą mogli zobaczyć aktora w roli Batmana.

Taylor Lautner

foto: lemurov.net

Lautner znany jest z roli wilkołaka o imieniu Jacob i chociaż po tej roli wielu dowiedziało się o aktorze, jego kariera nie poszła w górę. W 2011 roku widziano go w „Porwaniu”, ale krytycy nie polubili gry aktora. Pięć lat temu Taylor dostał rolę w „Królowych Krzyku”, a ostatnio poinformowano, że facet weźmie udział w kręceniu projektu Netflixa - „Home Team”.

Pamiętasz tych aktorów?

Główne zdjęcie: lemurov.net