Ze względu na Jackie Chana porzuciła karierę filmową.

Joan Lin Feng-Jiao była słynną aktorką z Tajwanu, dopóki nie poznała Jackie Chana. Para ma wspólnego syna i prawie 40-letnie doświadczenie rodzinne.

Lin była obiecującą aktorką.

Lin Feng-Jiao urodziła się 30 czerwca 1953 roku w małej wiosce na Tajwanie. Kiedy miała 7 lat, rodzina przeniosła się do Taipei, gdzie od 12 roku życia dziewczynka zaczęła sama zarabiać na życie.

W przeddzień pełnoletności Lin postanowiła spróbować siebie jako aktorka i poszła na casting. Reżyserzy z Tajwanu zauważyli talent dziewczyny, a już w wieku 18 lat imię Lin Feng-Jiao zaczęło pojawiać się w napisach końcowych filmów. Pierwszy film, w którym dziewczyna zagrała to „Hero of Chiu Chow”. Lin grała głównie w tajwańskich filmach: „Han hai yu nu hai de zhan zheng” (1978), „Cheng gong ling shang” (1979), „Xin hai Shuang shi”.

foto: femmie.ru

W 1979 roku aktorka Feng-Jiao zdobyła nagrodę „Złotego konia” za najlepszą rolę w filmie „The Story of a Small Town”. Lin pojawiła się w filmie jako niema kobieta, w której był zakochany były więzień.

foto: femmie.ru

W 1982 roku Feng-Jiao, która odniosła spory sukces na Tajwanie, nagle zakończyła swoją karierę. Powodem tego był ślub z Jackie Chanem i narodziny ich syna.

Jackie Chan był zachwycony urodą Lin.

Para poznała się w styczniu 1981 roku. Jackie przejeżdżał przez Tajwan i przyjaciel zaprosił go na imprezę. Jackie Chan wspomina, że przyjaciel zabrał go na spotkanie z Lin, wtedy aktor po prostu zamarł.

„Potem Zhou zaprowadził mnie do kobiety. Kiedy ją przedstawił, zamarłem w miejscu. – Jackie, tu Lin Feng-Jiao – powiedział. - Słyszałeś o niej? Kto nie słyszał! Była jedną z najbardziej znanych gwiazd na Tajwanie i była uważana za najpiękniejszą kobietę w kraju”- napisał aktor w swoich wspomnieniach.

Aktor był zachwycony urodą aktorki. Rozmawiali przez cały wieczór i obiecali sobie, że pewnego dnia znów się spotkają.

foto: femmie.ru

Nawet będąc na planie Jackie cały czas myślał o Lin.

Jackie powiedział, że z Lin było mu bardzo łatwo, nie było potrzeby "udawać" kogoś innego.

„Pozwoliła mi być sobą i wydawało się, że lubi mnie takiego jakim jestem. Pomyślałem, że pociąga ją fakt, że nie przypominam facetów, którzy zwykle zapraszali ją na randki – przystojnych, uprzejmych aktorów i biznesmenów, którzy zawsze wiedzą, co powiedzieć, jak się ubrać i zachowywać. Byłem kimś w rodzaju „bad boy” pełnego różnych historii i szalonych pomysłów” – wspomina aktor.

Para potajemnie wzięła ślub w Los Angeles.

Relacje między aspirującym wówczas chińskim aktorem a popularną tajwańską aktorką rozwijały się bardzo szybko. Po zaledwie kilku miesiącach Jackie postanowił poślubić dziewczynę, obiecując, że zmieni dla niej całe swoje życie.

Para poleciała do Los Angeles, gdzie potajemnie wzięła ślub. Niemal natychmiast po ślubie tajwańska aktorka oświadczyła, że ​​kończy karierę i chce poświęcić się rodzinie. Wkrótce u Jackie i Lin urodził się syn, Jaycee. Teraz ma 38 lat - zajmuje się muzyką i, jak ojciec, gra także w filmach.

foto: femmie.ru

Chan zdradził swoją żonę z inną aktorką.

Po urodzeniu syna para przeniosła się do Stanów Zjednoczonych. Jednak Chan ukrywał od wszystkich, że jest żonaty. Powiedział, że ma żonę i syna dopiero gdy Jaycee skończył 15 lat.

foto: femmie.ru

W życiu rodzinnym Jackie Chana i Joan Lin Feng-Jiao było wiele rzeczy, w tym zdrada. W 1999 roku Jackie zdradził swoją żonę z aktorką Elaine Wu, która zaszła w ciążę i urodziła córkę.

Jednak Lin potrafiła mu wybaczyć.

„Joan, moja żona, wspierała mnie przez całe życie, jeden raz ją obraziłem. Ale potrafiła mi wybaczyć. I jestem jej za to niesamowicie wdzięczny ”- powiedział aktor.

Teraz aktor ma nadzieję, że zostaną razem do końca: widzi w żonie godną zaufania towarzyszkę i wsparcie.

Główne zdjęcie: femmie.ru