Uczennica z zespołem Aspergera została gwiazdą skandynawskiego magazynu modowego.

Greta Thunberg to szwedzka uczennica, która po raz pierwszy zasłynęła z protestu przed parlamentem trzy lata temu. W tym samym 2018 roku przemawiała w Zgromadzeniu ONZ w imieniu dzieci. Dziewczyna aktywnie występowała przeciwko zanieczyszczeniu środowiska.

Za swoją pracę Thunberg w 2019 roku znalazła się na liście 100 najbardziej wpływowych osób na świecie według Forbesa i była dwukrotnie nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla. Teraz nie jest już nastolatką, ale kobietą, która nadal walczy o środowisko i podróżuje po świecie.

Vogue to jeden z najpopularniejszych magazynów w Europie i USA. W wersji skandynawskiej Greta pojawiła się na okładce tego magazynu. W krajach skandynawskich magazyn zamierza pisać nie tylko o branży kosmetycznej i modzie, ale także poruszać głębsze kwestie. Thunberg fotografuje się z końmi, które uwielbia od dzieciństwa.

https://www.instagram.com/p/CSUhACBsX8x/?utm_source=ig_embed&ig_rid=0c7d8e8c-317e-46f9-9b8d-6d863e51c496

Magazyn pisze, że Greta Thunberg woli spędzać większość czasu na planie samotnie, badając zachwycające krajobrazy i spędzając czas z islandzkim koniem Strangurem. Greta kocha konie i zna je bardzo dobrze. Ojciec dziewczyny, aktor Svante Thunberg, mówi, że ma niemal fotograficzną pamięć, a niesamowita ilość szczegółów, które o nich wiedziała, potwierdza tę teorię.

„Mimo, że jest nieśmiała przed kamerą, zawsze włączała się do rozmowy, gdy podchodzili do niej z opanowaniem i jasnością, które znaliśmy. Jesteśmy dumni, że ona znalazła się na okładce Vogue Scandinavia”- piszą redaktorzy magazynu pod zdjęciem Grety.

https://www.instagram.com/p/CSUbX97s30m/?utm_source=ig_embed&ig_rid=5ad3ab91-9052-4cc9-a051-661db864d78e

Przypomnijmy, że Greta zaczęła wyrażać swoją opinię, że dorośli w ogóle, włączając jej rodziców, niszczą planetę. Thunberg uważa swój zespół Aspergera za „dar”, który pozwala zobaczyć wszystko w prawdziwym świetle, a nie takim, jakie przedstawia większość ludzi.

foto: goodhouse.ru

Na przykład w jednym ze swoich postów opublikowała rysunek, na którym jej ojciec mówi, że pogoda oszalała, patrząc na grad w dłoni i gorące słońce. A chłopiec, który trzyma jego za rękę, ogląda się za siebie i widzi katastrofę ekologiczną. Według Grety klęski żywiołowe – pożary, powodzie, tajfuny – są wynikiem ludzkiej interwencji.

Główne zdjęcie: goodhouse.ru