12 sierpnia turecko-niemiecka aktorka Meryem Uzerli obchodzi swoje urodziny. Gwiazda serialu „Wspaniałe stulecie” skończyła 38 lat.

Meryem Uzerli to aktorka i modelka pochodzenia turecko-niemieckiego. Najbardziej znaną rolą gwiazdy jest rola sułtanki Hurrem w serialu „Wspaniałe stulecie”. Gwiazda brała również udział w innych ciekawych projektach. Opowiemy Ci o filmach, w których zagrała bohaterka naszego artykułu.

Filmografia Meryem Uzerli

Meryem zawsze chciała zostać aktorką. W latach 2000-2003 studiowała aktorstwo w Wyższej szkole Muzyki i Teatru w Hamburgu, a także próbowała swoich sił w przedstawieniach teatralnych.

foto: joinfo.com

Po ukończeniu studiów Meryem zaczęła otrzymywać zaproszenia do wzięcia udziału w filmach krótkometrażowych. Meryem poświęciła tej dziedzinie kinematografii około pięciu lat, a w 2008 roku zaproponowano jej rolę w filmie „Menage a trois”, w którym rudowłosa piękność została zauważona przez krytyków.

Potem zaczęli zapraszać Meryem do filmów fabularnych, ale do ról epizodycznych. Do tego okresu jej życia należą takie filmy jak „Sterne Uber dem Eis”, „Linia”, „Przewodnik kochanka” i inne projekty.

foto: joinfo.com

Wreszcie w 2011 roku producent Yusuf Timur Savci zaprosił aktorkę do serialu telewizyjnego „Wspaniałe stulecie”, w którym kobieta zagrała rolę sułtanki Hurrem, znanej również jako Roksolana lub Aleksandra. Dzięki tej roli Meryem stała się sławna.

Niestety aktorka nie mogła znieść ciężaru sławy i pewnego dnia po prostu poleciała do Niemiec i nie wróciła na plan. Sama Uzerli powiedziała, że ​​jest zmęczona procesem kręcenia filmu, a także musiała o siebie zadbać, ponieważ wtedy spodziewała się dziecka.

foto: joinfo.com

Obecnie 38-letnia aktorka nadal gra w filmach, a także wychowuje dwie córki - Larę i Lily Koi. Zdjęcia Meryem można zobaczyć w naszej galerii zdjęć. Miłego oglądania!

Główne zdjęcie: joinfo.com