Życie jest dobrym nauczycielem. Ale nigdy nie wiesz, kiedy i jakiej lekcji cię nauczy. Kiedy sięgnęłam po magazyn kobiecy, żeby poczytać będąc w samolocie, nie mogłam sobie nawet wyobrazić, że spędzę ten czas w głębokim zamyśleniu.

Natknęłam się na wywiad z hollywoodzkim aktorem Al Pacino, znanym z filmów „Ojciec chrzestny” i „Człowiek z blizną”. Żywa legenda, Alfred kończy w tym roku 81 lat.

Zanim przedstawię ci jego wypowiedź, chciałabym opowiedzieć małą historię z mojego życia.

Miałam kolegę - ulubieniec losu. Są ludzie, których życie z jakiegoś powodu chroni, jedynie obdarzając miłymi niespodziankami.

Dobra rodzina, znakomici nauczyciele szkolni, zakochane koleżanki z klasy, lojalni przyjaciele. Potem - studia, dobre stanowisko w pracy. Ani jednej poważnej straty i szoku, ani jednego smutnego wydarzenia lub negatywnego doświadczenia.

Poznałam Eugene'a, gdy był już żonaty, dodatkowo miał przyjaciółkę dla przyjemności, z którą jeździł na weekendy w cieplejsze kraje.

Całe biuro wiedziało i było zdumione tą bezczelnością. Sam Eugen z dumą mówił, że poradziłby sobie nawet z całym haremem. Poradzi sobie z dziesięcioma kobietami – finansowo, psychicznie i fizycznie.

Uważał się za najprzystojniejszego mężczyznę, dla którego kobiety będą się poświęcać i nie odezwą się ani jednym słowem. Ale pewnego dnia cała ta „bajka” runęła jak domek z kart.

Żona odeszła do innego mężczyzny, zabierając ze sobą dzieci. Co więcej, nie tylko odeszła, ale sama złożyła wniosek o rozwód i zaplanowała ślub z nowym ukochanym. Dziewczyna, która spędzała z nim weekendy, znalazła kogoś bogatszego od niego. Ale wisienką na torcie byli rodzice - sprzedali swoje mieszkanie i przenieśli się na południe.

Eugen został sam w pustym mieszkaniu. Taki pożądany i niezastąpiony.

Oto, co powiedział Al Pacino:

Nie przeceniaj swojego znaczenia w czyimś życiu. Możesz się mylić.”

Dlaczego te słowa zmuszają Cię do przemyślenia postawy wobec swoich bliskich? Ponieważ istnieje takie wyrażenie, jak „ostatnia kropla cierpliwości”. Istnieje „granica zaufania”.

Jeśli chcesz być kochany i szanowany, pamiętaj, aby kochać i szanować i nie akceptować uczuć innych ludzi jako daru z nieba. A jeśli cię zostawią, nic nie da się z tym zrobić. Przynajmniej byłeś uczciwy i szczery, nie udawałeś. W tym życiu ważne jest, aby być sobą, aby przyciągać ludzi, na których zasługujesz.

Główne zdjęcie: binokl.cc