Książę William został bez matki w wieku 15 lat, Harry miał prawie 13. Co pamiętają dzieci księżnej Diany?

Ostatnie połączenie

foto: goodhouse.ru

Książęta wspominali to wydarzenie w serialu dokumentalnym Księżna Diana: Nasza matka, który ukazał się w 2017 roku. Podczasie rozmowy obaj byli w posiadłości Balmoral w Szkocji.

Oto, co wspominał William: „Rozmawialiśmy z naszymi kuzynami, bawiliśmy się, zajmowaliśmy się naszymi sprawami. Oczywiście Harry i ja wcale nie spodziewaliśmy się, że będzie to pożegnalna rozmowa. Gdybym zgadł, co się stanie, nie rozmawiałbym z nią takim tonem. Ten telefon na zawsze pozostanie w mojej pamięci.” Dodał też, że szczegółowo pamięta ich dialog z matką, ale nie jest gotowy podzielić się nim publicznie.

Książę Harry przyznał, że była to rozmowa, której będzie żałował do końca swoich dni: „Gdybym wiedział, że to ostatnia okazja, by porozmawiać z mamą, powiedziałbym jej coś zupełnie innego… Nie ma ani dnia, kiedy z Williamem nie myślimy o niej i nie chcielibyśmy widzieć jej obok nas. Wyobrażamy sobie, jaką byłaby teraz matką, jaka byłaby jej rola w społeczeństwie, co chciałaby zmienić ”. Oczywiście nie może cofnąć się w czasie i zmienić tej rozmowy, ale książę zachowuje pamięć o matce i stara się kontynuować to, co kiedyś zaczęła: „Jej śmierć była ogromnym smutkiem nie tylko dla nas, ale dla wielu ludzi z całego świata. Jeśli mogę zrobić coś dla jej pamięci, zrobię to, podobnie jak William.”

Uczucia książąt

foto: goodhouse.ru

Rok później William dodał: „Teraz jest w porządku, ale żałuję, że nie rozmawiałem o tym przez tyle lat, zachowałem to dla siebie”.

Harry powiedział, że tylko dwa razy płakał na pogrzebie swojej matki: „Nadal jest wiele gorzkich myśli, które trzeba porzucić”. Zawsze zachowywał twarz i nie pozwalał wychodzić emocjom: „Później zacząłem o tym mówić i zdałem sobie sprawę, jak wiele muszę przeżyć, a nie trzymywać wszystkiego w siebie… Mogę przyznać, że strata mojej matki w wielu 12 lat i ukrywanie emocji przez następne 20 lat miało poważny wpływ na moje życie osobiste i pracę.”

W 2019 roku Harry powiedział jeszcze kilka szczegółów: „Cokolwiek robię, wszystko mi o niej przypomina. A dzięki mojej pracy, mojej roli i presji związanej z publicznością, pamiętam też nieprzyjemne chwile.” Ma na myśli lampy błyskowe i aparaty fotograficzne: paparazzi nigdy nie zostawiali rodziny królewskiej w spokoju.

Sekretna pasja Diany i książąt

foto: goodhouse.ru

Były królewski szef kuchni Darren McGrady z przyjemnością opowiada o zwyczajach swoich pracodawców. Wspominał, że Diana i jej synowie od czasu do czasu odwiedzali McDonald's i kupowali Happy Meal: „Przychodziła do kuchni i prosiła o odwołaniu lunchu, ponieważ wybierali się na fast food. Mówiłem: „Wasza Wysokość, sam mogę zrobić te hamburgery”, a ona odpowiadzała: „Nie, chcą zabawek z zestawu”.

Dodał również, że, podobnie jak dzieci, księżniczka od czasu do czasu lubiła pizzę, frytki lub inne fast foody, których prawie nigdy nie widywano w Pałacu Buckingham.

Przyjaciel Diany, Paul Burrell, potwierdził zamiłowanie książąt do fast foodów: „To była część ich sobotniej rozrywki. Jechali do kawiarni, a potem wracali i oglądali „Randkę w ciemno”, siadali na ogromnym miękkim hipopotamie, który stał w ich salonie.

Matczyne porady

foto: goodhouse.ru

Wiadomo, że małżeństwo księżnej Diany z księciem Karolem nie było szczęśliwe. Według anonimowych źródeł „Mieli różne poglądy na życie, ale dzielili się obowiązkami. Diana powiedziała Williamowi i Harry'emu, że powinni upewnić się, że ich narzeczona jest ta jedyna i nie spieszyć się z małżeństwem.” W rzeczywistości oboje posłuchali jej rady i pobrali się po 30 latach.

Książę William przypomniał sobie te słowa, kiedy Harry zaczął spotykać się z Meghan Markle w 2016 roku. Mówią, że zapytał brata, czy jest pewien, że postępuje właściwie, a Harry był obrażony tym pytaniem i poczuł, że William od samego początku był niezadowolony ze jego romansu z Megan. Sam książę Harry przyznał kiedyś, że jest pewien, że gdyby jego matka żyła, aprobowałaby jego wybór.

Główne zdjęcie: goodhouse.ru