Charlotte nie może się doczekać, kiedy będzie mogła wejść w posiadanie swojej własności.

Chociaż księżniczka Charlotte ma dopiero 6 lat, pod każdym względem jest mądrzejsza niż wielu jej rówieśników. Córka Kate Middleton doskonale rozumie, że jest księżniczką, siostrą przyszłego króla i bardzo jej się to podoba. Charlotte, która nie ma jeszcze prawdziwej biżuterii, uwielbia bawić się plastikową biżuterią i tiarami. Ale pewnego dnia odziedziczy prawdziwe skarby jubilerskie. Według królewskiego biografa, Charlotte nie może się doczekać ich przymierzenia. W rzeczywistości, kiedy Charlotte dorośnie, będzie miała prawo używać wszystkich klejnotów z królewskiego skarbca. Ale coś trafi do niej osobiście – jako jej własność.

Urocza, niezależna i uderzająco podobna do swojej prababci księżniczka jest ulubienicą Elżbiety. Królowa, sporządzając testament, zadbała o to, aby pozostawić swojej prawnuczce jedną z najlepszych tiar należących do niej osobiście - tak zwaną tiarę Włodzimierza. Kiedyś otrzymana jako prezent ślubny od wielkiego księcia Włodzimierza, syna rosyjskiego cesarza Aleksandra II. Następnie tiara została odziedziczona przez potomków księcia, dopóki nie została sprzedana, a w 1921 nabyta przez brytyjską królową Marię, żonę króla Jerzego V. Od Marii skarb trafił do jej wnuczki, królowej Elżbiety II, a teraz królowa chce przekazać tiarę swojej prawnuczce Charlotte.

Ale tiara Włodzimierza nie jest jedyną biżuterią, która w przyszłości stanie się osobistą własnością Charlotte. Księżniczka odziedziczy również klejnot po swojej babci księżnej Dianie: jej rodzinnym skarbem jest tiara Spencera. Obecnie ta tiara, w której Diana była w dniu ślubu z Karolem, przechowuje jej brat, Earl Spencer. Hrabia ma również córki, ale obiecał księciu Williamowi, synowi Diany i ojcu Charlotte, że ta rzecz stanie się własnością młodej księżniczki, gdy skończy 18 lat. Zgodnie z ustaleniami hrabiego tiara powinna trafić do dziedziczki Diany w linii prostej.

Główne zdjęcie: google.com