Aktorka Angelina Jolie jest przez wielu uważana za jedną z najpiękniejszych kobiet naszych czasów, ale niewiele osób wie, że gwiazda odziedziczyła swoją atrakcyjność po matce. Jak wyglądała Marcheline Bertrand?

Angelina Jolie to amerykańska aktorka, scenarzystka i modelka. Aktorka stała się popularna po wydaniu filmów o przygodach Lary Croft i od tego czasu jej kariera szybko idzie w górę. Jednak swój wyjątkowy wygląd, który przyniósł sławę jako jednej z pierwszych piękności w Hollywood, zawdzięcza matce.

Co wiadomo o mamie Angeliny Jolie?

foto: joinfo.com

Angelina urodziła się w rodzinie słynnego amerykańskiego aktora Johna Voighta i aktorki Marcheline Bertrand. Matka przyszłej gwiazdy była francusko-kanadyjką z domieszką krwi holenderskiej i niemieckiej, a ze strony ojca Jolie odziedziczyła słowackie i niemieckie geny.

foto: joinfo.com

Prawdziwe imię Marcheline brzmiało jak Marsha Lynn, ale kobieta zmieniła je, kiedy zaczęła budować karierę w showbiznesie. Niestety jako aktorka prawie nie została zapamiętana ani przez reżyserów, ani przez publiczność, a zasłynęła dopiero jako matka Angeliny Jolie.

foto: joinfo.com

Marcheline większość swojego życia poświęciła pracy humanitarnej. Na przykład współpracowała ze swoim partnerem Johnem Trudellem, aby położyć podwaliny pod organizację charytatywną o nazwie All Tribes Foundation. Jej celem było wspieranie rdzennych Amerykanów.

foto: joinfo.com

Niestety Marsheline zmarła 27 stycznia 2007 roku w wieku 57 lat. Kobieta przez wiele lat zmagała się ze straszliwą chorobą – rakiem jajnika i piersi, ale niestety nie mogła pokonać choroby.

Najwyraźniej teraz rodzinną urodę matki i babci odziedziczyła Shiloh Jolie-Pitt. Dziewczyna często pojawia się z rodziną na czerwonym dywanie, a uważni fani zauważają, że coraz bardziej przypomina matkę.

Główne zdjęcie: joinfo.com