Piękna kobieta z planety Pandora to nie tylko grafika komputerowa, ale także efekt znakomitej gry amerykańskiej aktorki Zoe Saldany.

Zdobywca trzech Oscarów i dwóch nagród BAFTA, film akcji sci-fi „Avatar” podbił serca milionów widzów. Aż trudno uwierzyć, że od premiery tego projektu minęło już 11 lat.

Wielu fanów do dziś wspomina miłość między Jakiem a Neytiri. Kobieta z planety Pandora to nie tylko grafika komputerowa, ale także efekt znakomitej gry amerykańskiej aktorki Zoe Saldany.

foto: storyfox.ru

Zoe Saldana urodziła się 19 czerwca 1978 roku w Passaic, New Jersey. Swój egzotyczny wygląd zawdzięcza mieszance krwi dominikańskiej, irlandzkiej i portorykańskiej. W wieku 10 lat jej rodzina przeniosła się na Dominikanę, gdzie Zoe odkryła dla siebie balet klasyczny.

foto: storyfox.ru

Po ukończeniu szkoły średniej, Saldana przeniosła się do Nowego Jorku i dołączyła do zespołu teatralnego Faces. Podczas jednego z przedstawień teatralnych utalentowaną dziewczynę zauważyli przedstawiciele agencji aktorskiej i zaprosili do wzięcia udziału w castingu do filmu. Ale to był dopiero pierwszy krok na jej drodze do wielkich projektów.

foto: storyfox.ru

Zoe zadebiutowała w młodzieżowym dramacie tanecznym „Center Stage”. Później aktorka zagrała kilka ról epizodycznych. Pierwszym popularnym filmem, w którym dominikańska piękność wzięła udział, byli „Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły”. Jednak jej kolejne role zostały niezauważone przez publiczność.

foto: storyfox.ru

Aktorka tak naprawdę zasłynęła jako porucznik Uhury w „Star Treku”. W tym samym roku ukazał się film „Avatar”, w którym Zoe zagrała czarującą księżniczkę Neytiri. Wtedy wszyscy zaczęli mówić o jej talencie, a dyrektorów castingów nie zabrakło.

foto: storyfox.ru

Zoe jest najlepsza w filmach sci-fi. Jej nieskazitelna gra aktorska w „Strażnikach Galaktyki”, „Star Trek: Zemsta” i „Avengers: Infinity War”! Nic dziwnego, że Saldana została uhonorowana imienną gwiazdą na Hollywood Walk of Fame w 2018 roku.

foto: storyfox.ru

Jeśli chodzi o życie osobiste, Zoe poślubiła włoskiego artystę Marco Perego w 2013 roku. U pary urodziła się trójka dzieci: bliźniaki Cy Aridio i Bowie Ezio, a także maleństwo Zen. Na swoim oficjalnym profilu na Instagramie, wielodzietna mama często dzieli się ciepłymi zdjęciami i filmikami z rodzinnego archiwum.

Zoe Saldana jest nie tylko utalentowaną aktorką, ale ma również czarujący wygląd. Aż trudno uwierzyć, że tego lata aktorka obchodziła swoje 42. urodziny! Mamy nadzieję, że piękna Zoe zadowoli swoich fanów kolejnymi występami na dużym ekranie.

Główne zdjęcie: storyfox.ru