Wydawałoby się, że cóż może być prostszego niż gotowanie jajek na twardo? W przypadku tego cennego produktu dietetycznego, czasami trzeba poświęcić dużo czasu (i jajek) na eksperymenty, aby dojść do wprawy i uzyskać jajka ugotowane na twardo lub na miękko, a nie byle jak.

Według Davida Filcha, amerykańskiego tiktokera, istnieje idealny sposób na to. Główną rzeczą w procesie gotowania jest przestrzeganie temperatury wody. Nie trzeba psuć ugotowanych jajek wkładając do wrzącej wody.

Po ugotowaniu w ten sposób żółtko nie tylko nabiera zielonkawego odcienia, ale wskazuje to na proces chemiczny z udziałem siarczku żelaza. Może to mieć negatywny wpływ na jelita i prowadzić do stanów zapalnych.

Aby uzyskać idealnie ugotowane jajka na twardo, należy wlać do jajek zimną wodę, dodać szczyptę soli i gotować przez osiem minut. Po upływie tego czasu należy wyłączyć ogień, pozostawić garnek na pięć minut, a następnie wylać gorącą wodę i wlać zimną. Jeśli wszystkie zalecenia są przestrzegane, żółtko będzie miało idealny żółty kolor.

Przy okazji, wielu użytkowników już skorzystało ze wskazówek Davida, w komentarzach uznali jego sposób gotowania za wygodny, prosty, a nawet genialny.

Główne zdjęcie: lemurov.net