Król muzyki pop i legenda ubiegłego wieku, Michael Jackson, był w stanie osiągnąć niesamowite wyżyny. Ale my postanowiliśmy porozmawiać o obawach i osobliwościach piosenkarza.

foto: lemurov.net

Wiecznie młody

Michael był po prostu przerażony starością. W rzeczywistości był wiecznym dzieckiem, a powodem tego było trudne dzieciństwo Jacksona. Od najmłodszych lat występował z braćmi w ramach rodzinnego zespołu muzycznego więc był zmuszony do wielu ciężkich prób, podczas gdy jego rówieśnicy bawili się.

Pozbawiony własnego szczęśliwego i beztroskiego dzieciństwa, tuż przed 40. urodzinami Michael kupił ogromne ranczo z zoo, atrakcjami i koleją. Ten park rozrywki ma swoją nazwę, zapożyczoną z historii Piotrusia Pana i symbolizującą, że dzieciństwo nigdy się nie kończy. Jackson często zapraszał dzieci do swojego Neverlandu, z którymi bawił się dobrze, nadawał na tych samych falach i czuł się jak dziecko. W tych chwilach był szczęśliwy, choć nie wszyscy rozumieli wykonawcę.

foto: lemurov.net

Surowy ojciec

Ojciec kontrolował działalność zespołu muzycznego, w skład którego wchodzili jego synowie. Najsurowsza dyscyplina była integralną częścią życia wszystkich braci. A za drobne figle i błędy synowie, w tym Michael, byli karani. To wywołało strach przed ojcem. Jackson bał się go zobaczyć, a tym bardziej zostać z nim sam na sam. I ta fobia prześladowała piosenkarza prawie przez całe życie.

Nienawiść do siebie

foto: lemurov.net

Od młodości Michael nie lubił siebie, a raczej swojego wyglądu. Ta dziwaczność nabrała takich rozmiarów, że facet zasłaniał lustra: nawet w hotelach wszystkie powierzchnie luster były zakryte ręcznikami. A kiedy Jackson zaczął dobrze zarabiać, rozpoczął drogę do ideału. Rozpoczęła się seria operacji plastycznych, których dokładnej liczby nikt nie wymieni. Michael zmienił nos, marzył o jasnej skórze i okresowo ją wybielał.

Source: youtube.com

Strach przed śmiercią

Po jego śmierci ludzie z otoczenia Michaela mówili, że obawiał się on własnego morderstwa. Nie wpuszczał nikogo do swojego domu bez umówionego spotkania. Tylko matka miała prawo odwiedzić syna bez ostrzeżenia. Jackson, który odmówił dalszej współpracy z ojcem i braćmi, myślał, że jeden z jego krewnych może go zabić z zemsty. I nawet ostatnie lata jego życia były stresujące. Choć nie było już sił na działalność koncertową, wykonawca planował powrót na scenę, byleby nie został zabity za odmowę występu.

Inne dziwactwa

Co zaskakujące, Michael bał się korków. Przyczyny tej dziwnej fobii są nieznane. Jackson bał się brudu i możliwej infekcji. Z tego powodu piosenkarz często używał maski ochronnej, która zakrywała większość jego twarzy, a także wymagał, aby wszystkie powierzchnie, które należy dotknąć, były traktowane środkami antyseptycznymi.

Czy wiedziałeś, czego bał się legendarny piosenkarz?

Główne zdjęcie: lemurov.net