Dziś znamy 74-letnią Hillary Clinton jako „żelazną damę” Stanów Zjednoczonych, która ze stoickim spokojem przetrwała publiczny skandal ze zdradą męża, a nawet kandydowała na prezydenta. Dziś polityk ma krótką fryzurę, elegancki garnitur i delikatny makijaż. W młodości Hillary była zupełnie inna, miała nawet spore szanse na podbicie branży modelingowej.

Cały świat doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak wygląda teraz Hillary Clinton. Amerykański polityk, który w 2016 roku kandydował na prezydenta, jest obecnie jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób na świecie. Przez ostatnie kilkadziesiąt lat styl żony byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych prawie się nie zmienił: od dawna jest wierna swojej krótkiej fryzurze i eleganckim garniturom, z których kolorem uwielbia eksperymentować.

Niewiele osób jednak wie jaka była Hillary Clinton w młodości. Znaleźliśmy zdjęcie żony Billa Clintona, zrobione około 50 lat temu, i z trudem rozpoznaliśmy na nim Hillary. Wspaniałe loki, delikatny makijaż, czarujące spojrzenie, skromna sukienka i piękny naszyjnik... Wydaje nam się, że będąc tak piękną Hillary mogłaby zostać modelką w latach 70-tych!

foto: google

Jednak, jak wiemy, Clinton wybrała dla siebie zupełnie inną drogę. Hillary od dziecka chciała zostać astronautką, ale jej marzenia o kosmosie pozostały marzeniami. Clinton uczyniła z polityki pracę swojego życia. W 1973 r. ukończyła Yale Law School i uzyskała tytuł doktora prawa, po czym rozpoczęła budowanie swojej kariery politycznej.

foto: google

W 1975 roku Hillary poślubiła Billa Clintona, a pięć lat później urodziła im się córka Chelsea. Nawiasem mówiąc, przed małżeństwem, Hillary miała nazwisko Rodham. Fakt ten był wyśmiewany podczas wyborów prezydenckich przez głównego rywala Clinton - Donalda Trumpa. Zauważył, że nazwisko panieńskie Hillary jest podobne do słowa „zgniły”. Trump zasugerował, że Hillary chciała pozbyć się swojego drugiego imienia, aby pozbyć się również tych skojarzeń.

Główne zdjęcie: google.com