Byliśmy gotowi kupować bilety na wszystkie seanse, gdy na ekranach całego kraju pojawił się ten szczery film oparty na tragedii Szekspira. Potem wycinali z magazynów zdjęcia Olivii Hussey i Leonarda Whitinga, naklejali je na ściany lub trzymali w albumach.

Stopniowo zbierali informacje o aktorach, który stali się sławni na całym świecie dzięki filmowi Franco Zefirelli.

foto: tayni-mirozdaniya

Oni przez cały rok po ukazaniu się filmi zwiedzili świat z prezentacją swojego dzieła.

foto: tayni-mirozdaniya

Połączył ich wspólny sukces, szczęście ze spełnienia marzeń i pełnia życia, zachwyt publiczności, jaskrawa młodość, naturalne piękno… I pierwsze młodzieńcze uczucia.

A potem znaleziono bogatego pana młodego dla Julii, wyszła za mąż i wyjechała do Hollywood, aby robić karierę. Romeo pozostał w Anglii.

Olivia Hussey

W 1971 roku aktorka poślubiła syna amerykańskiego piosenkarza Deana Martina

foto: tayni-mirozdaniya

Rodzina Olivii

W 1980 roku aktorka została żoną japońskiego piosenkarza Akiry Fuse i urodziła syna. Ale para nie mogła długo żyć w dwóch krajach i wkrótce się rozstała.

foto: tayni-mirozdaniya

Córka została aktorką.

Leonard Whiting

Po triumfalnym początku kariery filmowej, kariera aktorska Leonarda zaczęła podupadać. Zagrał tylko w 10 filmach, z których żaden nie mógł się równać z jego pierwszą rolą.

foto: tayni-mirozdaniya

Zajął się muzyką i scenopisem. Ciężko przeżywał śmierć żony, która zmarła w wieku 52 lat na raka. Później połączył swoje życie z wieloletnią przyjaciółką i menedżerką Lynn Pressner - i teraz są razem.

Pierwsza córka aktora, Sarah, w 2014 roku również zmarła na raka, podobnie jak jej matka, pozostawiając troje dzieci. Druga córka, Charlotte, jest odnoszącą sukcesy reżyserką teatralną.

foto: tayni-mirozdaniya

Whiting marzył o wyreżyserowaniu filmu na podstawie jego scenariusza Romeo i Julia... 20 lat później. Chciał, aby młodzi bohaterowie Szekspira cudem przeżyli. Dla niego jedno było pewne: nawet w okresie dojrzałości ich miłość pozostanie żarliwa i namiętna, niepodległa czasowi.

Ale tak jak nie można przywrócić młodości i miłości, tak marzenia Leonarda nie miały się ponownie spełnić, by spotkać Olivię w poprzedniej roli.

foto: tayni-mirozdaniya

Olivia i Leonard, którzy dziś przekroczyli 70-letnią granicę, przez te wszystkie lata dbali o swoją przyjaźń. Kiedy córka Leonarda zmarła z powodu choroby, Olivia była obok. Wraz z bliskimi udzieliła ogromnego wsparcia rodzinie przyjaciela.

foto: tayni-mirozdaniya

Znów razem

W 2014 roku Olivia Hussey i Leonard Whiting w filmie Social Suicide wcielili się w obrazy rodziców dziewczyny, która wraz z chłopakiem stała się ofiarą inwazji obcych w ich związek.

Fabuła przypomina klasycznego Szekspira, ale w nawiązaniu do pokolenia użytkowników sieci społecznościowych. Główna bohaterka ma na imię Julia, w jej rolę wcieliła się córka Olivii, dwudziestoletnia India Eisley.

Teraz Olivia i Leonard pracują nad książką swoich wspomnień z palnu filmowego Romea i Julii.

Ich życie toczy się dalej. Ich bohaterowie żyją dalej.

Główne zdjęcie: tayni-mirozdaniya