Mieszkańcy Cambridgeshire otrzymali obraz autorstwa artysty Jamiego Koreta.

Wielkie i ekscytujące wydarzenie w historii 40-letniego księcia Williama i jego żony Kate Middleton – zaprezentowano ich pierwszy wspólny portret. Książę i księżna specjalnie przybyli do regionu Cambridgeshire, hrabstwa w mieście Cambridge, aby osobiście obejrzeć ukończone dzieło artysty. Przypomnijmy, że królowa Elżbieta przyznała Kate i Williamowi tytuł w dniu ich ślubu w kwietniu 2011 roku.

foto: google

Royal Portrait Trust for Cambridgeshire, pod auspicjami Cambridge Public Trust, zlecił wykonanie portretu pary w 2021 roku wielokrotnemu nagradzanemu brytyjskiemu artyście Jamie Coretowi. Dzieło sztuki zostało wystawione w Fitzwilliam Museum na Uniwersytecie w Cambridge, gdzie bohaterowie obrazu pojawili się osobiście. Portret powstał na podstawie zdjęć zrobionych w marcu 2020 roku podczas wizyty monarchów w Dublinie, kiedy Kate Middleton wyszła w lśniącej zielonej sukni od The Vampire's Wife, a książę William w klasycznym ciemnym garniturze i niebieskim krawacie.

„To niesamowity przywilej, że zostałam wybrany do namalowania tego obrazu” – mówi autor. „Chciałem przedstawić Ich Królewskie Wysokości w sposób, który sprawi, że będą wyglądać swobodnie i przystępnie, ale także elegancko i dostojnie. Ponieważ jest to ich pierwszy wspólny portret, chciałem, aby obraz oddawał poczucie równowagi między ich życiem prywatnym i społecznym. Ten obraz został zamówiony jako prezent dla mieszkańców Cambridgeshire i mam nadzieję, że spodoba im się tak bardzo, jak podobała mi się praca nad nim”.

Poźniej książę i księżna Cambridge spotkali się z autorem obrazu, Jamiem Coretem, a także Lady Sibyl Marshall, żoną nieżyjącego już Sira Michaela Marshalla, która zainicjowała projekt. Następnie para wzięła udział w obchodach pierwszego w historii Dnia Hrabstwa Cambridgeshire i odwiedziła szereg oficjalnych wydarzeń w różnych organizacjach charytatywnych, publicznych i rządowych. Między innymi był tam obchodzony miniony Platynowy Jubileusz panowania Elżbiety II.

foto: google

foto: google

Główne zdjęcie: google.com