Piosenkarka rzeczywiście kupiła obraz za kilka tysięcy dolarów, który został namalowany przez prawdziwego szympansa.

W Miami na wystawie obrazów malowanych przez naczelnych piosenkarka Pink kupiła jeden z obrazów, po tym jak dowiedziała się, że proces twórczy pomaga małpom i ma działanie terapeutyczne. Piosenkarka od dawna walczy o życie i wolność zwierząt, popierając wegetarianizm, a do tego sama prowadzi wegański styl życia. Jest również członkinią organizacji PETA.

Pink była bardzo zainteresowana dziełem sztuki i dowiedziała się, że malowanie jest bardzo satysfakcjonujące dla naczelnych. Małpy są bardzo podobne do ludzi i mają tendencję do introspekcji.

Artystka nie była osobiście na wystawie, ale zakupiła obraz przez Internet. To, co przykuło jej uwagę, to obraz z czarnym tłem i plamami jaskrawego różu, błękitu i bieli. Obraz został nazwany na cześć tego szympansa.

foto: lemurov.net

Pieniądze zebrane dzięki wystawie trafią do organizacji charytatywnych zajmujących się ratowaniem i opieką zwierząt, a także do rezerwatu na Florydzie. W rezerwacie mieszka ponad dwieście szympansów uratowanych przez wolontariuszy z ogrodów zoologicznych i laboratoriów.

Główne zdjęcie: lemurov.net