Najważniejsza rzecz to mieć w domu dobrą patelnię do pieczenia tych wspaniałych racuchów. Wskazane jest gotowanie wspomnianych smakołyków na suchej patelni bez dodawania oleju: jest to sposób na przygotowanie pysznych amerykańskich racuchów – pankejków.
Zazwyczaj są one tradycyjnym rozwiązaniem w przypadku śniadania, dobrze smakują ze śmietaną, miodem, czekoladą lub syropem jagodowym. Ale również z owocami, orzechami. Mogą być lekko posypane cukrem pudrem albo polane roztopionym masłem. Są pyszne pod każdym względem.


  
Smaczne pyszne racuchy

SKŁADNIKI

⦁ 5 jajek
⦁ 60 g mąki
⦁ 70 g cukru
⦁ 2 g proszku do pieczenia
⦁ 1 łyżeczka ekstraktu waniliowego
⦁ Szczypta soli

PRZYGOTOWANIE

1. Wymieszaj 40 g cukru z 5 żółtkami, solą, proszkiem do pieczenia i ekstraktem waniliowym. Вo masy dodaj także mąkę.

2. Ubij 4 białka z 30 gramami cukru. Wymieszaj delikatnie i ubij wszystko ponownie.

3. Połącz i wymieszaj białko i masę żółtkową.

4. Rozgrzej patelnię. Rozłóż ciasto jako małe „górki”, następnie przykryj patelnię pokrywką i odczekaj 2 minuty.

5. Podnieś pokrywkę, dodaj trochę ciasta na racuchy, dalej obróć placuszki na drugą stronę i smaż, aż do momentu pojawienia się złotej skórki.

6. Takie pyszne racuchy najlepiej gotować bez drożdży na suchej patelni. Jednak jeśli ciasto przykleja się do powierzchni patelni, możesz dodać odrobinę oleju do smażenia. Później należy rozłożyć przygotowane pankejki na serwetce, aby usunąć nadmiar tłuszczu.

7. Takie pyszne i znakomite racuchy należy podawać na gorąco!

Świeże racuchy nie zatrzymają się na Twoim stole przez dłuższy czas: wszystkie zostaną zjedzone, ponieważ jest to bardzo kuszący smakołyk!


Source: youtube.com

Zachowałem ten przepis dla siebie, a gdy tylko spróbowałem przygotować racuchy w ten sposób, to zrozumiałem, że wszystkie składniki zostały w nim dobrane w idealnych proporcjach. Więc jest to uniwersalny przepis na udane pankejki! Są one złote, wysokie, porowate, czyli dokładnie takie, jakie mają być prawdziwe racuchy…