Legenda głosi, że te wyjątkowe ciasteczka, z których słynie Portugalia, mają swój początek w XVII wieku. To właśnie wtedy w jednym z klasztorów upieczono pierwsze babeczki. To była prawdziwa tajemnica, której nikomu nie można było powiedzieć. Częstowano tylko najważniejsze osoby.

Obecnie każda gospodyni może przygotować w swojej kuchni ten niesamowity deser. Zdradzimy Ci wszystkie sekrety, a co więcej, te babeczki są niezwykle łatwe do zrobienia i na pewno zapragniesz zrobić ten deser sama.

Składniki:

  • Woda – 125 ml;
  • Cukier – 250 g;
  • Ciasto – 250 g;
  • Mleko – 250 ml;
  • Przyprawy;
  • Mąka – 330 g.

Sposób przygotowania:

1. Zagotuj syrop w stosunku 1:2, czyli dwie części cukru na jedną część wody. Po zagotowaniu odczekaj kilka minut, nie więcej niż cztery minuty.

2. Następnie weź zwykłe ciasto francuskie, które można kupić w każdym sklepie, i rozwałkuj je bardzo cienko.

3. Posmaruj powierzchnię masłem. Następnie zwiń w roladę i pokrój na kawałki o grubości 2-3 cm.

4. Następnie należy „odwinąć ciasto” w foremkach do pieczenia. Oto wskazówka, jak najłatwiej to zrobić.

Wlej wodę do szklanki, zanurz kciuk i za jego pomocą rozpłaszcz ciasto tak, aby pokryło dno formy, unosząc przy tym delikatnie brzegi do góry.

5. Następnie przygotuj słynny krem. W tym celu podgrzej mleko z przyprawami: laską cynamonu, wanilią i skórką z cytryny. Nie należy doprowadzać do wrzenia.

6. W tym momencie bardzo szybko wymieszaj pozostałe mleko z mąką. Z podgrzanego mleka wyciągnij cytrynę i cynamon i wlej do mąki, stale mieszając trzepaczką.

7. Dodaj syrop i osobno oddziel pięć żółtek. Dodawaj stopniowo żółtka i mieszaj za pomocą trzepaczki, a następnie wlej nieco więcej niż połowę kremu do przygotowanych foremek.

8. Piecz przez 8-9 minut w piekarniku nagrzanym do 205 stopni.

9. Deser podawaj na ciepło, posypany cukrem pudrem i cynamonem oraz z kawałkami owoców.

Główne zdjęcie: coocooking