Coraz mocniej jestem przekonana, że przepisy babci są najlepsze na świecie. I szczerze mówiąc, pomyślałam sobie, że wcale nie ma już takich przepisów, których osobiście bym nie spróbowała. Ale, jak się okazało, moja babcia miała jeszcze jeden przepis, którego nigdy nie zanotowała w swojej książce kucharskiej.

„Chachariaszki” – to dziwna nazwa potrawy, o istnieniu której dowiedziałam się pewnego dnia. Chachariaszki to mini pączki, które są posypane cukrem pudrem. Klasyczne chachariaszki nie zawierają nadzienia, co skraca czas ich przygotowania do zaledwie kilku minut. Jednak jeśli masz chęć i wystarczającą ilość czasu to z pewnością możesz zadbać również o nadzienie. 
Więc dzisiaj z wielką radością dzielimy się z Tobą przepisem na przygotowanie pysznych, pachnących, przewiewnych oraz apetycznych chachariaszek do herbaty lub kawy.

Przygotowanie zajmuje bardzo mało czasu, więc za niedługo będziesz zachwycona delikatnością i lekkością owego deseru.

Chachariaszki na kefirze

Składniki

  • 400 ml kefiru
  • 400 g mąki
  • 2 jajka
  • 3 łyżki cukru
  • 10 g cukru waniliowego
  • 12 g proszku do pieczenia
  • 1/3 łyżeczki soli
  • 250 ml oleju roślinnego

Przygotowanie

Wlej kefir do głębokiej miski.

Następnie ubijaj w misce jajka i dodaj cukier. Wymieszaj wszystkie składniki, a później do tej mieszaniny dodaj cukier waniliowy i sól.

Następnie przesiej mąkę, a także proszek do pieczenia oraz dodaj owe składniki do misy, w której znajduje się reszta składników.

Ciasto dobrze wymieszaj.

Aby dobrze usmażyć chachariaszki, należy do rondla wlać olej roślinny i dobrze go rozgrzać, a następnie zmniejszyc i smażyć na średnim ogniu.

Teraz nabieramy na łyżeczkę i używając dodatkowej łyżeczki zanurzamy je w rozgrzanym oleju.

Należy smażyć pączki na średnim ogniu do złotego koloru.

Po tym jak pączki zostaną usmażone na złoty kolor należy je wydostać z oleju za pomocą łyżeczki cedzakowej i poukładać na ręczniku papierowym, aby pozbyć się nadmiaru oleju.

Gotowe pączki mogą być nadziewane czekoladą lub mlekiem skondensowanym za pomocą strzykawki do kremów. Każdego rodzaju dżem nadaje się do tego, aby przygotować z niego nadzienie. Chociaż trzeba przyznać, że posypane cukrem pudrem pączki również bardzo smakują nawet bez nadzienia.

Teraz, gdy dokładnie zapoznałeś się z przepisem na przygotowanie chachariaszek do kawy lub herbaty, masz szansę w ciągu kilku minut przestać się martwić jakim deserem będziesz przyjmować nieoczekiwanych gości.