Natknęłam się na ten przepis całkiem przypadkowo. Chodziło w nim o zrazy ziemniaczane. Więc, od razu zaczęłam proces przygotowania tego dania. Zrazy ziemniaczane – to rodzaj nadziewanych placków ziemniaczanych. Najczęściej jako nadzienie stosuje się grzyby, mięso lub kapustę.

Przygotowanie tego dania jest dość proste, a zrazy okazują się niezwykle smaczne. Aby jednak zrobić to naprawdę dobrze, nie możesz obejść się bez znajomości małych tajemnic, którymi teraz chcielibyśmy się z Tobą podzielić.

Jako zespół bardzo chcemy podzielić się z Tobą przepisem na to, jak przygotować zrazy ziemniaczane. Ujawnimy również tajemnicę przygotowania super nadzienia, czyli doskonałego mięsa mielonego. A wszystko po to, abyś mogła razem z rodziną cieszyć się naprawdę pysznym daniem na stole świątecznym!

Zrazy ziemniaczane z mięsem mielonym

składniki

  • 2 kg ziemniaków
  • 800 g filetu z kurczaka
  • 1 cebula
  • 2 jajka
  • 1 szklanka mąki
  • Sól do smaku
  • Olej roślinny

przygotowanie

Najpierw umyj, obierz i ugotuj ziemniaki. Aby przygotować pyszne ciasto ziemniaczane, najlepiej skorzystaj z niemłodych ziemniaków. Nawiasem mówiąc, jeśli dokładnie umyjesz ziemniaki, obierzesz je, to radzimy nie wyrzucać obierek z ziemniaka, ale zachęcamy do przygotowania zdrowego bulionu z obierek.

Mięso kurczaka musi być ugotowane. Należy o to zadbać, aby nadzienie całkowicie nadawało się do spożycia. Jest to konieczne, gdyż zrazy są smażone dość krótko. Więc, w trakcie tego krótkiego w czasie smażenia nadzienie może pozostać surowe. Teraz należy mięso ostudzić oraz przepuścić przez maszynkę do mięsa.

Po ugotowaniu gorące ziemniaki należy natychmiast dobrze zmiażdżyć oraz zacząć przygotowywać ciasto. Warto nie przegapić momentu, w którym z ziemniaków może powstać lepka masa. Muszą one mieć swój kształt.

Teraz obierz cebulę i pokrój w je małe kostki, a następnie usmaż. Dodaj smażoną cebulę do mielonego mięsa. Dodaj również 4 łyżki rosołu, w którym gotowało się mięso.

Do ugotowanych ziemniaków należy dodać jajka oraz mąkę. Teraz wymieszaj wszystkie składniki (najlepiej zrobić to ręcznie). Jeśli nie chcesz, aby zrazy były zbyt twardej konsystencji, używaj jedynie żółtka, ponieważ białko sprawia, że ciasto ziemniaczane jest bardziej płynne. Przez to musisz dodać więcej mąki.

Z ciasta ziemniaczanego uformowuj małe naleśniki, wstępnie panierująć każdy naleśnik w mące. W środku każdego naleśnika poukładaj mięso mielone. Brzegi naleśnika lekko składaj do środka

Teraz Ci pozostało jedynie tylko usmażyć kawałki na oleju roślinnym z obu stron na złoty kolor.

Zrazy ziemniaczane doskonale uzupełni gęsta domowej roboty śmietana oraz świeża zielenina.

Życzymy wszystkim smacznego!