Chcę zaproponować wam przepis na bardzo smaczny i delikatny krem. Krem ten może być stosowany do ciast, tortów, deserów, rurek, pączków. Jego podstawą jest kasza manna. Tak tak, ta sama kaszka manna, którą nasze mamy karmiły nas jako dzieci.

SKŁADNIKI:

  • 600 ml mleka
  • 150 g masła
  • 150 g cukru
  • 4 kopiate łyżki kaszy manny
  • 200 ml śmietanki (33%)
  • 15 g cukru waniliowego

Najpierw trzeba ugotować kaszkę. Ugotuję ją w staromodny sposób. Do rondla wlewam mleko, dodaję cukier i cukier waniliowy, wszystko mieszam i stawiam na ogień.

foto: google

Jak tylko mleko się zagotuje, zmniejszam ogień i wsypuję do rondla kaszę manną, cały czas mieszając mleko. Będę ją gotować, dopóki nie zgęstnieje. Kaszkę można gotować w dowolny sposób, do którego się przywykło.

foto: google

Gęstość kaszki powinna przypominać krem budyniowy.

foto: google

Kaszkę przykryć folią, aby nie wyschła i nie pokryła się skorupką, a następnie pozostawić ją do całkowitego ostygnięcia.

foto: google

Gdy kasza ostygnie, przygotowujemy krem. Miękkie masło ubijam do puszystości, a następnie dalej ubijając, dodaję po łyżce stołowej ostygniętej kaszy manny.

foto: google

Właściwie już taki krem można użyć do deserów lub ciast, ale ja chcę, aby był nieco bardziej delikatny i puszysty.

foto: google

Dlatego ubijam 200 ml śmietanki 33%.

foto: google

Następnie stopniowo dodaję ubitą śmietankę do kremu i dokładnie mieszam składniki łopatką.

foto: google

Krem jest gotowy, delikatny, puszysty, wystarczająco gęsty i niesamowicie smaczny. Jeśli chcesz, aby Twój krem był trochę bardziej sztywny, włóż go na chwilę do lodówki. Idealnie nadaje się do warstwowych tortów, babeczek, ciast, pączków i innych słodkości. Jednak, jeśli chcesz go użyć do wyrównania tortów lub innych zdobień, to lepiej nie dodawać śmietanki.

foto: google

Główne zdjęcie: google.com