Umiejętność przygotowania pysznego placka z prostych składników jest dumą każdej gospodyni domowej. W końcu domowe ciasta, robione z sercem, zachwycają członków rodziny i gości. Przedstawiamy prosty przepis na placek z niesamowitym wynikiem.

Do przygotowania placka owocowego potrzebne będą 3 jajka, 150 gramów cukru, które ubijamy mikserem do uzyskania gładkiej masy. Następnie dodajemy do mieszanki 100 gramów płynnego miodu i masła o temperaturze pokojowej. Powstałą masę ubija się przez minutę. Teraz do mieszanki przesiewamy 240 gramów mąki. A po dodaniu dwóch łyżeczek proszku do pieczenia wszystkie składniki mieszamy.

Na nadzienie można wziąć różne owoce, ale najsmaczniejszą opcją są gruszki. Na jedno ciasto bierze się 4-5 twardych gruszek. Trzeba będzie je pokroić w kostkę, a następnie wymieszać z ciastem. Wszystko to układamy w naczyniu do pieczenia i wstawiamy do piekarnika na 40 minut. Temperatura piekarnika powinna wynosić 180 stopni.

Gotowość ciasta możesz sprawdzić za pomocą drewnianego szpikulca. Po wyjęciu z piekarnika pozostaje położyć gruszkową szarlotkę na stole i pokroić. Placek zachwyci lekkością, miękkością, pysznością i umiarkowaną słodyczą. A nadzienie gruszkowe nada szarlotce wybuchowego smaku, który stanie się źródłem pozytywnych emocji na cały wieczór.

Główne zdjęcie: google.com