Dynia to wspaniały jesienny produkt, z którego można przyrządzić zarówno słone, jak i słodkie potrawy. W każdym razie będzie pysznie. Dzisiaj chcę wam opowiedzieć, jak gotować zapiekankę z dyni w piekarniku. Magiczne połączenie dyni i twarogu w zapiekance „Zebra” docenią prawdziwi miłośnicy dyni, a nawet ci, którzy za nią nie przepadają.

SKŁADNIKI

  • 600 g dyni
  • 500 g twarogu
  • 240 g cukru
  • 100 g śmietany
  • 5 jajek
  • 30 g skrobi kukurydzianej
  • 20 g cukru waniliowego

PRZYGOTOWANIE

1. Pokrój dynię na małe kawałki i piecz do miękkości. Dynia powinna być miękka, ale nie wodnista. Można nie piec, a ugotować dynię, ale wtedy należy przecedzić ją przez sito.

2. Gotową dynię wymieszać z 2 jajami, 15 g skrobi kukurydzianej w głębokiej misce. Dodać 10 g cukru waniliowego, 70 g cukru i ubijć wszystko dobrze blenderem, aż będzie gładkie.

foto: takprosto.cc

3. Teraz ubij twaróg z 2 jajami, 100 g cukru, 15 g skrobi i 10 g cukru waniliowego.

foto: takprosto.cc

4. Naczynie do pieczenia przykryj papierem do pieczenia i ścianki formy posmaruj masłem.

foto: takprosto.cc

5. Teraz zaczyna się zabawa. Wykładaj po kolei 1 łyżkę masy twarogowej, następnie 1 łyżkę przecieru z dyni w środku. Zostaw 100 g puree z dyni do polewania. Zrób wzór za pomocą drewnianego szpikulca.

6. Piecz zapiekankę w piekarniku nagrzanym do 170 stopni przez 45 minut.

foto: takprosto.cc

7. W międzyczasie przygotuj polewę. Wymieszaj 100 g puree z dyni, 100 g śmietany, 40 g cukru i 1 jajko. Ubij mieszaninę trzepaczką, aż będzie gładka.

foto: takprosto.cc

8. Gdy zapiekanka jest prawie gotowa, zalej ją sosem dyniowym i piecz przez kolejne 15 minut. Wyłącz piekarnik i zostaw w nim zapiekankę na pół godziny. Następnie wyjmij zapiekankę i pozwól jej całkowicie ostygnąć.

foto: takprosto.cc

Zapiekankawychodzi delikatna jak suflet. Popatrz na te przekroje! Polecam wszystkim miłośnikom dyni od razu wypróbować ten prosty przepis.

Główne zdjęcie: takprosto.cc