To ciasto robi się ekspresowo, ponieważ zawiera tylko dwa główne składniki i nie trzeba go piec. Brzmi to troche kłamliwie, lecz wszystko to jest absolutną prawdą. W dodatku - ciasto smakuje przepysznie.

Zazwyczaj ciasto jest rzeczą wymagającą najwięcej czasu, składników oraz nerwów gy potrzebne jest jego przygotowanie. Największy problem mają ci, którzy uwielbiają słodkości i sami chcieliby zrobić sobie w domu ciasto, lecz wydaje się im to zbyt skomplikowane i nie dają sobie z tym rady. Właśnie z myślą dla tych osób powstał ten przepis na ciasto bardzo łatwe w przygotowaniu oraz bardzo samczne.

Niektórzy po przeczytaniu tego stwierdzą, iż to wszystko jest kłamstwem, a ciasto składające się tylko z dwóch składników jest naszym wymysłem. Rzeczywistość jest jednak taka, że jest to absolutna prawda, ponieważ nie dość, że takie ciasto jest możliwe do wykonania, to robi się to bardzo szybko i sprawnie. Wszystkie potrzebne składniki znajdziesz w każdym możliwym sklepie za niewielką sumę pieniędzy. Więc jeżeli właśnie zadzownili do ciebie goście, że są już w drodze po prostu skocz do najbliższego sklepu i przyrządź to ciasto w kilka minut.

Potrzebne składniki:

  • 150 gramów - ciemna czekolada 55 proc.
  • 150 gramów - mleczna czekolada
  • 250 gramów - mleko skondensowane

Sposób przygotowania:

1. Przelanie mleka do garnuszka, dodanie do niego pokrojonej na kawałeczki mlecznej oraz gorzkiej czekolady.

2. Podgrzanie na małym płomieniu nie przestawając mieszać, dopóki czekolada nie zostanie rozupczona a składniki połączone. Powinna powstać gęsta masa, która po chiwli stanie się rzadsza.

3. Przygotowanieblaszki oraz wyłożenie jej papierem do pieczenia.

4. Przelanie masy na blaszkę, wygładzenie powierzchni oraz wstawienie do lodówki na 1h.

5. Po schłodzeniu, pokrojenie ciasta na małe kawałki oraz dodanie do niego ulubionych składników i podanie rodzinie i gościom.

Wideo:

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: pikio.pl