Koloru włosów się nie wybiera. Oczywiście tego naturalnego, ponieważ zawsze można je zafarbować. Poniekąd to genetyka, a poniekąd… żywioły. Sami się przekonajcie, co kolor włosów mówi o waszym temperamencie.

  • Istnieją cztery żywioły, do których można przypisać kolor włosów;
  • Żywioły to Ziemia, Powietrze, Ogień i Woda;
  • Z czasem włosy oczywiście siwieją, wtedy włada nimi żywioł Ducha.

Zapewne większość z nas niewiele wie o siłach natury. Jedną z nich jest właśnie żywioł. Kolor włosów naturalnie determinuje nasz wygląd, ale również pasuje do naszej osobowości i przeznaczenia. Poniżej opisaliśmy każdy naturalny kolor włosów.

Blond – żywioł Powietrza

Osoby, które zostały obdarzone tym kolorem włosów, są związane z żywiołem Powietrza. Według wierzeń osoba z blond włosami jest niezwykle zaradna i inteligentna. Dla takich osób najważniejsze są bodźce umysłowe, zagadki do rozwikłania. Tak jak powietrze otacza cały świat, taki i oni są niezwykle wierni swojej intuicji, która zazwyczaj jest nieomylna. Potrafią szybko zmieniać swoje zajęcia i zainteresowania, ponieważ nudzą się, a jednocześnie chcą odkrywać nowe rzeczy i poznawać świat. Sarkazm, dowcip, docinki – tak wygląda rozmowa z posiadaczem blond włosów, ale nie oznacza to, że będzie ona nieprzyjemna. Dzięki żywiołowi powietrza osoby te mają wiele przyjaciół i uwielbiają komunikować się z ludźmi, a ci ich kochają. Ze względu na dynamiczność swojego życia często nie potrafią znaleźć dla siebie miejsca i wybuchają. Mimo wszystko potrafią być w tym bardzo kreatywni. Mogą łatwo zapominać różne rzeczy, ale nie dlatego, że im nie zależy, a dlatego że są roztargnieni. Samodyscyplina na pewno nie jest ich mocną stroną, ale jeśli trzeba, potrafią być perfekcjonistami.

Brąz – żywioł Ziemi

Kolor brązowy od razu kojarzy nam się z ziemią i to nie bez powodu. Posiadaczy brązowych włosów, patronuje żywioł Ziemi. Jest to osoba spokojna, pokojowa i opanowana. Potrafi rozwiązywać konflikty i naprawdę wczuć się w sytuację drugiej osoby. Twardo stąpają po ziemi, dlatego są domownikami i nad wyraz cenią sobie rodzinne szczęście i ognisko domowe. Na wysokim miejscu stawiają tradycję, dlatego lubią podążać śladami swoich przodków. Zazwyczaj lokują się w miejscu, w którym im dobrze i nie opuszczają go, stąd też podróże mogą nie być ich pierwszym wyborem. Osoby te potrafią bronić swojego zdania i nie łatwo im coś wmówić. Czują, co jest wyborem sprawiedliwym, a co nie. Czasem potrzebują czasu, aby się zregenerować i posłuchać swojej intuicji, ponieważ nie zachowują się porywczo. Ze względu na swoją harmonijność przyciągają do siebie ludzi i są z nimi silnie związani. Dobrze przebywać w ich towarzystwie, ponieważ zawsze pomogą i doradzą.

Rudy – żywioł Ognia

Pierwsze skojarzenie z kolorem rudym to Ogień. Potrafi pojawić się znikąd i trudno go okiełznać. Tacy właśnie są rudowłosi. Są to osoby w gorącej wodzie kąpane. Zawsze jest ich pełno, nie wiadomo czego się po nich spodziewać i kiedy wybuchną. Ich reakcje także trudno przewidzieć. Potrafią zmieniać plany jak rękawiczki, co nie jest wcale złą cechą. Taka osoba zawsze ma dużo szalonych planów na przyszłość, nie boi się marzyć, a jednocześnie nie boi się stąpać po ziemi. Zawsze dostają to, co chcą, są odważni i dzicy, szukają w życiu swoich własnych dróg. Nie słuchają się innych, tylko własnego serca.

Porywczość, siła i nieprzewidywalność tyczą się także ich woli. Jest to ich najsilniejsza cecha. Cieszą się życiem i idą przez nie z podniesioną głową. Potrafią zmienić bieg wydarzeń tak, by wszystko szło po ich myśli, nawet jeśli na to się nie zapowiadało. Traktują życie tak jak i siebie – z nutą szaleństwa. Dlatego dużo osiągają w życiu i zdobywają dużo doświadczenia. Ich żywiołowość przyciąga do siebie ludzi odważnych i pozytywnych. Oczywiście, tak jak wszyscy mają też negatywne cechy, choć pewnie obróciliby je w coś przydatnego. Są bezpośredni, łatwo ich rozgniewać i potrafią być naprawdę okrutni.

Czarny – żywioł Wody

Czarnowłosych patronuje żywioł Wody. Są to osoby obdarzone wspaniałymi uczuciami. Potrafią kochać jak nikt inny, są bardzo wrażliwi i empatyczni. Na pierwszy rzut oka mogą skrywać się za swoją skorupą, jednak gdy już się ich pozna ciężko od nich odejść. Uważnie dobierają swoich kompanów w życiu i nie ufają im od razu. Tak jak ocean, mają w sobie niezwykłą głębię, wypełnioną uczuciami. Mimo wszystko potrafią być stanowcze i bezpośrednie, umieją postawić na swoim i wierzą w podejmowane przez siebie decyzje. Nie łatwo zmienić ich zdanie.

Nie chcą krzywdzić innych ludzi, dlatego działają intuicyjnie. Ich intuicja także często ostrzega ich przed złymi decyzjami, czy niewłaściwymi osobami. Jeśli ktoś ich zrani, oddadzą negatywne emocje, które dostali. Działają pod wpływem emocji, ale są w tym niezwykle sensualni i zmysłowi. Wierzą, że są w dobrym miejscu na świecie i chcą dzielić się swoim szczęściem.

Siwe – żywioł Ducha

Moment, w którym spotykają się kiedyś wszyscy ludzie. Niezależnie od naszych żywiołów i ścieżek życiowych, wszyscy kończymy pod opieką żywiołu Ducha. Są to osoby doświadczone życiem i gotowe dzielić się swoją mądrością z młodszymi. Należy ich doceniać i dawać im dużo miłości. Osoby z siwymi włosami niosą na swoich barkach ogromny bagaż, dlatego szanują wszystkich dookoła, nawet jeśli się z nimi nie zgadzają i wyrażają sprzeciw. Są świadome, że ich droga życiowa dobiega końca i są na to gotowe.

Nie wszystkie osoby, które patronuje żywioł Ducha, są dobre. Zdarza się, że swoje doświadczenie wykorzystują w złych celach. Mimo wszystko cechuje ich wyrozumiałość i kierują się według własnych zasad. Często nie zważają na trendy i ogólne normy.

Wykorzystują swoją wiedzę, zdobytą przez całe życie.

Główne zdjęcie: magia.onet.pl