Kasia uważa, że ostatnie miesiące jej małżeństwa nie były łatwe. Ciągłe podejrzenia o zdradę i wymówki męża. Jednak w pewnym momencie kobieta po prostu zobaczyła korespondencję męża z kochanką. Pisał do niej, że jest gotów poświęcić absolutnie wszystko, by z nią być.

Jej świat rozpadł się na kawałki. Nie miała jednak innego wyjścia, jak tylko pogodzić się z tym, co ją spotkało. Jej mąż dotrzymał obietnicy złożonej swojej nowej kobiecie. Przytulny dom, wspólne kolacje, podróże z dziećmi i wszystko, co łączyło małżonków, skończyło się. Doszło do tego z powodu młodej dziewczyny w wieku 24 lat.

Po tej całej sytuacji Kasia przez długi czas nie mogła dojść do siebie. Pewnego dnia, podczas spotkania z przyjaciółkami, opowiedziała im o wszystkim. W odpowiedzi usłyszała słowa pocieszenia. Jej przyjaciółki nie mogły zrozumieć, jak to możliwe, przecież Kasia była bardzo piękna, do tego świetnie gotowała. Urodziła mężowi dwójkę dzieci, a po ciąży szybko wróciła do formy!

Jednak łzy leciały jej po policzkach. Potem kobieta powie, że jest wdzięczna swoim przyjaciółkom za wsparcie. Ale wszystko, co mówiły, ukazywało tylko same zalety. Zapewne było coś, o czym nikt inny nie wiedział. Ogarnęło ją uczucie pustki i niepewności.

Ostatnia rozmowa z mężem pozwoliła jej spojrzeć na to z innej perspektywy. „Myślałem, że masz w sobie odpowiedzi na wszystkie moje pytania. Ale dzięki niej zdałem sobie sprawę, że moja rzeczywistość stała się lepsza. Te odpowiedzi, które znałem przez te wszystkie lata, nie są już dla mnie satysfakcjonujące” - wyjaśnił mąż.

W wieku 39 lat Kasia wyglądała dobrze. Tak, jej brzuch nie będzie już taki płaski jak przed ciążą. Ale czy naprawdę chodziło tylko o wygląd i atrakcyjność młodej dziewczyny? Kasia zaczęła analizować swoje życie małżeńskie. Być może robiła coś źle lub po prostu nie poświęcała wystarczająco dużo uwagi swojemu mężowi?

Refleksja skłoniła kobietę do zastanowienia się nad przyszłością. Czy będzie w stanie otworzyć się na nowy związek? Było jednak zbyt wcześnie, by o tym myśleć. Kilka miesięcy zajęło załatwienie wszystkich formalności. Kilka tygodni po rozwodzie Kasia dowiedziała się o zaręczynach byłego męża.

Kasia zaczęła życie od nowa. W weekendy jej były mąż i jego nowa żona zabierali dzieci. Kobieta była również obecna na wszystkich uroczystościach rodzinnych. Kasia miała wrażenie, że bierze udział w zawodach, które już na starcie zostały przegrane. Przyjaciółki wciąż ją wspierały, ale to niewiele pomagało.

Pewnego dnia przyjaciel Kasi powiedział jej coś, czego nie słyszała wcześniej: „Wybór, którego dokonuje inna osoba, nie powinien definiować twojej wartości. To, co się stało, nie powinno mieć wpływu na ciebie i twoje decyzje”.

Po pewnym czasie Kasia przestała porównywać siebie do innych i szukać w sobie wad. Ból zaczął ustępować, a kobieta zdała sobie sprawę, że ma prawo być słabą i bezbronną osobą. Może źle się czuć i być w złym nastroju. Wszyscy tak mamy.

Ale najważniejsze jest to, że Kasia zaakceptowała swoje wady. To, co się stało, pozwoliło zobaczyć inne cechy jej charakteru i zmieniło jej życie na lepsze. Teraz kobieta zdaje sobie sprawę, że nie przejmuje się już opiniami innych ludzi i jest gotowa iść naprzód.

Główne zdjęcie: planet