Vince Villano regularnie bywał w Starbucksie w DuPoint w Waszyngtonie.

Nicole McNeil to radosna baristka, często dająca Vinceowi poranny kubek. Latami znała go jako „Trenta Vanilla Sweet Cream Cold Brew, pełne pompy”, ale kiedyś Nicole zauważyła, że jest on smutny. Po zmianie usiadła z nim i spytała, co się stało.

foto: inspiremore

„Wszedł i widać było, że jest smutny”.

foto: inspiremore

Wkrótce odkryła, że ​​Vince to weteran armii, tak jak jej mąż Justin McNeil. Vince przez osiem lat był ratownikiem medycznym. 11 lat temu Vince dowiedział się, że ma policystyczną chorobę nerek, ale ją powstrzymywał. Teraz jego nerki są bardzo zniszczone i musiał rozpocząć leczenie dializą.

Był na liście do przeszczepu, ale wiedział, że pewnie nie otrzyma narządu. Myślał o swoich dzieciach, Kantonie i Savannie, które go potrzebują.

Po powrocie do domu Nicole opowiedziała mężowi o swej rozmowie z Vincem.

foto: inspiremore

Justin odpowiedział tylko „Ja mam nerkę”. „Może dostać moją”.

Nicole była zszokowana, że ​​tak szybko chciał oddac komuś obcemu nerkę, lecz potem zdała sobie sprawę, że ją mąż taki jest. „Troszczy się o innych bardziej niż ktokolwiek, kogo spotkałam” - mówi Nicole. „Jest najmilszą osobą. Gdy powiedział: „Dam nerkę”, pomyślałam: „Ok, jasne.”

foto: inspiremore

McNeils zaczęli spotykać się z Vincem i jego rodziną, a mężczyźni bardzo się polubili.

„Jak bracia” - mówi Justin. Po paru miesiącach Justin miał dość patrzenia na chorego przyjaciela. Zrobił testy, by sprawdzić, czy pasuje, a gdy otrzymał wyniki, każdy był szczęśliwy.

Justin nie tylko pasował, ale lekarze powiedzieli, że są tak bliscy, jak rodzina. Tak po prostu miało być.

foto: inspiremore

Spędzali razem święta, a potem Vince i Justin poszli do szpitala, by zrobić przeszczep. Mężczyźni dobrze przeszli przez operacje, a nowa nerka Vinca działa dobrze.

Lekarze mówią, że prezent Justina dał Vinceowi kolejne 20 lat życia.

foto: inspiremore

Nie wydarzyłoby się to, gdyby Nicole nie wysłuchała go tego dnia w Starbucksie. Co by były, gdyby każdy spędził czas słuchając innych? Jakie inne realcje nawiązalibyśmy, gdybyśmy pamiętali, że możemy rozmawiać?

Główne zdjęcie: inspiremore.com