Istnieje mnóstwo metod, by powiedzieć swojemu partnerowi, że zostaje rodzicem. Małżonka Matthewa Ziesemera zrobiła to, dając mu koszulkę z nagłówkiem „Najlepszy tata na świecie”.

Po dostaniu takiego podarunku przeczuwał, iż jego życie obróci się o 180 stopni. Matthew oraz jego małżonka Nicole nie mieli jednakże wyobrażenia, jak ogromna będzie to zmiana. Para uważa, iż ciąża powinna być, ponad wszystko naturalna – możliwie bez pobytów w klinikach, leków i badań. Nie zdecydowali się oni nawet na USG.

Nicole wolała wydać dziecko na świat w domu wyłącznie w eskorcie pielęgniarki. Pomimo tego, że porody w domu stają się popularniejsze, to dopiero jedna z tysiąca kobiet rozpatrza takie rozwiązanie. Termin porodu został ustalony na 30 stycznia. Ku niespodziance dwójki, wody odeszły jej 29 grudnia.

Gdyż był to zaledwie 36. tydzień ciąży, musieli oni modyfikować swoje plany porodowe. W takiej okoliczności poród w domu byłby wysoce ryzykowny, toteż Nicole była zmuszona udać się do kliniki.

Matthew przewiózł ją do szpitala w Michigan. Przez miasto przechodziła wtedy olbrzymia zamieć dlatego też mężczyzna był zmuszony wpierw odśnieżać przez długi czas samochód, by w ogóle zdołać wyruszyć w drogę.

Udało im się dojechać tam o 4 rano w piątek. Cały poprzedni dzień kobieta przechodziła przez skurcze, wobec tego jej plan na rodzenie bez leków także uległ przeobrażeniu.

– “O godzinie 11 przechodziliśmy przez następną inspekcję i rozwarcie cały czas miało 7 cm. To był pierwszy raz w życiu, kiedy w oczach mojej małżonki widziałem zrezygnowanie. To mnie dobiło” – czytamy na Fcabeooku Matthewa.

Nicole nie miała zamiaru ani chęci brać niczego podczas porodu. Małżonek widział, iż jego małżonka okropnie się męczy.

– “Po patrzeniu przez 30 godzin na jej cierpienie w trakcie parcia, jak niemrawo chwytała oddech, darła się z cierpienia, byłem zmobilizowany do pomocy. Przegadałem to z paroma ludźmi i z Nicole i zdecydowaliśmy się, iż przyjmie ona niedużą porcję oksytocyny – i to rozpędziło cały proces, skurcze się dołożyły, natomiast rozwarcie zwiększyło się do 10 cm.”

Po następnych 4 godzinach zajścia, Nicole została znieczulona, ażeby co nieco złagodzić cierpienie. Po 2 dobach od odejścia wód, 30 grudnia o 10:06 na świat przyszła córeczka Blakeley.

Lekarka Megan Forshee naszykowała się aby usunąć łożysko, lecz na jego miejscu wyczuła następną główkę! O 11:05 na świat przyszedł syn Cade. Nikt nie oczekiwał, iż Nicole wyda na świat bliźniaki.

Tata i mama byli dumni i uszczęśliwieni, lecz wiedzieli, iż ogół będzie wyglądał zupełnie inaczej niźli sobie jak na razie wyobrażali.

– “Mój pierwszy zamysł po narodzinach drugiego dzidziusia? ‚O kurczę!’ Musimy kupić drugie łóżeczko, drugi fotelik, wszystko musimy dokupić” – oświadczyła Nicole.

– “Pomimo, iż jestem kimś, kto lubi istnieć w pojednaniu ze środowiskiem naturalnym, to nic nie dzieje się bez czynnika. Na pewno są warunki, które nie mogą odbyć się bez wtrącenia się medycyny i to właśnie był taki warunek” – czytamy na Facebooku Matthewa.

– “Pan na pewno ma wobec nas jakieś plany i ukazał nam, iż nie mamy możliwości mieć wszystkiego pod kontrolą” – dodał. Pielęgniarka uczestnicząca w porodzie przenigdy przedtem nie miała do czynienia z takim porodem.

– “Na pewno przenigdy nie zapomnę tych rodziców i ich maleństw” – zdradziła lekarka w wywiadzie z reporterami. Prawda, że Cade i Blakeley są fantastycznymi maluchami? To musiała być niemożliwa i fantastyczna niespodzianka. Potomstwo rozwija się właściwie i ma się nie najgorzej.Rodzice z dziećmi wyszli już ze szpitala.