Początek sięga do Szlachetnej Paczki, którą zdecydowało się wykonać pewne małżeństwo. Wybrali więc starszą kobietę mieszkającą w gminie Wielkie Oczy, której sytuację opisano w następujący sposób:

„W pobliżu lasu, w jednopokojowym domu bez prądu oraz wody, mieszka osiemdziesięcio-latka - pani Aniela. Jest bardzo pogodna i przyjazna. Żyje dzięki zasiłkowi GOPS. Po wydaniu pieniędzy na opał i leki, ledwo starcza jej, żeby przeżyć. Ponadto ma mnóstwo problemów zdrowotnych, które uniemożliwiają jej normalne życie”.

Na początku małżeństwo miało zamiar przyniesienia kobiecie niektórych z najbardziej potrzebnych rzeczy, takie jak opał, ubrania oraz garderoba. Ale kiedy przybyli, ujrzeli coś tragicznego: ta starsza kobieta żyła w ledwo stojącym domu. Pan Krzysztof powiedział, iż jej dom wyglądał jak ”chata Baby Jagi”.

foto: lolmania.eu

”Dom z zawaloną starą stodołą bez wody, elektryczności i gazu. Tam mieszkała samotnie, bez żadnej rodziny pani Aniela. Nigdy nie widzieliśmy takich okropnych warunków mieszkalnych.

foto: lolmania.eu

Pod podłogą jest literalnie gołe podłoże, beton na drzwiach frontowych i jedno okienko, przez które ledwo wpada jakiekolwiek światło, więc nawet za dnia nic nie widać. Moja żona i ja zdecydowaliśmy, że trzeba jej pomóc, że nie możemy zostawić jej samej.” – mówi Pan Krzysztof.

Na całe szczęscie, Pan Krzysztof to inżynier budownictwa, a jego małżonka to architekt, od razu więc mieli plan na pomoc. Projekt zbudowania domu przygotowano jeszcze przed zachodem słońca.

foto: lolmania.eu

Następnego dnia rano zaczęto jak najszybciej zbierać pieniądze i uzyskać wszystkie niezbędne materiały.

foto: lolmania.eu

foto: lolmania.eu

To niewiarygodne, ale Państwo Kopeć oraz ludzie zaangażowani w ten projekt sprawili, że w ciągu tylko 6 dni Pani Aniela zamieszkała w nowym, bezpiecznym oraz cudownym domku.

Załatwiono nawet wszelkie potrzebne papiery do podłączenia mediów, a w styczniu wybudowana zostanie nowa łazienka.

foto: lolmania.eu

foto: lolmania.eu

Pan Krzysztof wraz z małżonką Kingą to skromni ludzie z wielkimi sercami. Nie wezmą całego swojego uznania, ale twierdzą, że to dzięki solidarności ludzkiej. Sprawiła ona, że Pani Aniela w końcu jest w stanie żyć w dobrym, bezpiecznym miejscu.

foto: lolmania.eu

foto: lolmania.eu

To nie wszystkie cudowne zakończenia tej pięknej historii: Państwo Kopeć mają teraz nową ”babcię”, a Pani Aniela ma dwójkę świetnych przybranych „wnuków”.

foto: lolmania.eu

Szanujemy wszystkie te cudowne osoby, które sprawiły, że Pani Aniela ma teraz lepsze życie!

foto: lolmania.eu

Główne zdjęcie: lolmania.eu